Home ludzie Internautka ostrzega o podróbkach kosmetyków. Poznała je na własnej skórze!

Internautka ostrzega o podróbkach kosmetyków. Poznała je na własnej skórze!

Internautka ostrzega o podróbkach kosmetyków. Poznała je na własnej skórze!

Stosowanie pomadek do ust idealnie wpasowuje się w obecny trend nakładania „niewidocznego” makijażu. Należy jednak mieć się na baczności przy wybieraniu kosmetyków.

W trosce o własną cerę, a nawet zdrowie, należy wybierać w stu procentach pewne i oryginalne produkty. Czasem ciężko jest odróżnić podróbki od ich pierwowzorów, zwłaszcza gdy kuszą niższą ceną. Zagrożenie dla zdrowia jest jednak realne i należy być ostrożnym, gdyż podróbki mogą zawierać szkodliwe substancje, które w ogóle nie powinny mieć kontaktu ze skórą.

Przekonała się o tym Mariah Cañiban Corda, która podzieliła się swoim nieszczęściem na Facebooku. Kobieta dostała od koleżanki „tanią” pomadkę do ust, lecz po paru dniach stosowania zauważyła, że z jej wargą dzieje się coś niedobrego.

1-minn

Jej warga zaczęła puchnąć i pękać, przez co ciężko jej było cokolwiek jeść – towarzyszył temu okropny ból. Internautka przestała nawet chodzić do szkoły, ponieważ nie wiedziała co jej dolega.

2-minn
3-minnMariah podzieliła się swoją historią za pomocą Facebooka, by przestrzec kobiety przed kupowaniem „tanich” i podejrzanych kosmetyków.

4-minn

Produkty tego typu mogą zawierać ołów, rtęć, cyjanek, arszenik, a nawet ludzki mocz i szczurze odchody. Wymienione substancje, w kontakcie ze skórą, mogą wywołać podrażnienia, oparzenia i prowadzić do oszpecenia. W najgorszych przypadkach można nabawić się nadciśnienia i niepłodności.

Źródło: urdailyfeed.com

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz