Home News Już ponad 350 tysięcy Polaków straciło 500+. To dopiero początek…
48.14K

Już ponad 350 tysięcy Polaków straciło 500+. To dopiero początek…

Ponad 350 tysięcy osób straciło 500+. Rząd bierze sięga rodziców, których sytuacja finansowa poprawiła się w związku z polepszeniem sytuacji gospodarczej w kraju.

plus1

Kilka miesięcy temu Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza zmiany w programie „Rodzina 500+”. Celem tej nowelizacji miało być uszczelnienie rządowego programu. Jak donosi Super Express poprawki zaczynają przynosić pierwsze efekty.

Zgodnie z nowelizacją osoby, które deklarują samotne wychowywanie dziecka muszą mieć ustalone alimenty od drugiego rodzica. Polacy, którzy do tej pory żyli bez ślubu, pobierali świadczenie, nie podając przy tym dochodów partnera.

Przez wprowadzone zmiany liczba świadczeń spadła o 30 tysięcy. Budżet państwa zaoszczędzi na tym 270 ml zł.

Największe oszczędności przyniosła zmiana zasad przyznawania zasiłku na pierwsze dziecko. 500 puls przysługuje rodzicom jedynaków wyłącznie, gdy dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł na osobę. W ubiegłym roku brano jednak pod uwagę dochody z 2014, a teraz już z 2016 roku. Rodzice, których sytuacja finansowa poprawiła się, stracili prawo do zasiłku. Rząd oszczędzi na tym 1,3 miliarda zł.

W tym roku zwiększyła się także wysokość minimalnego wynagrodzenia. W związku z tym finansowa sytuacja w wielu polskich domach ulegnie polepszeniu, chociaż nie zawsze będzie to znaczne. W praktyce oznacza to, że jeszcze więcej osób straci prawo do pobierania świadczenia.

Twoja reakcja?

Super
Super
675
Ha ha
Ha ha
366
Wow
Wow
116
Smutny
Smutny
91
Zły
Zły
272

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz