Home ludzie Porzucił chorą pracownicę z wylewem na przystanku. Teraz dał jej 100 tysięcy złotych.

Porzucił chorą pracownicę z wylewem na przystanku. Teraz dał jej 100 tysięcy złotych.

Historia Oksany poruszyła wielu Polaków. Kobieta pracowała w przetwórni warzyw i owoców w Środzie Wielkopolskiej.

Nie myślała, że gdy dostanie wylewu w pracy jej przełożony wywiezie ją do innej miejscowości i porzuci na przystanku autobusowym po czym zadzwoni na policję, twierdząc że znalazł pijaną kobietę. Kiedy prawda wyszła na jaw mężczyzna zadeklarował pomoc finansową.

wylew1

Oksana pracowała w zakładach przetwórstwa warzyw i owoców położonych 10 km od Środy Wielkopolskiej. Firma do tej pory ściśle współpracowały z siecią handlową Lidl. Miesiąc temu w przyzakładowym mieszkaniu kobieta dostała wylewu. Znalazła ją siostra, z którą przyjechała z Ukrainy. Błagała pracowników firmy o pomoc, jednak nikt nie wezwał karetki. Zadzwoniono natomiast po szefa, 36-letniego Jędrzeja C.

Znany z reklam Lidla przedsiębiorca zabrał nieprzytomną Oksanę i zamiast pojechać z nią do szpitala, jeździł z nią kilka godzin po mieście. Ostatecznie porzucił ją na przystanku autobusowym i zadzwonił na policję, twierdząc że znalazł pijaną kobietę.

Miał tak postąpić ze strachu, bo zatrudniał Ukrainkę nielegalnie. Kiedy sprawa wyszła na jaw Lidl natychmiast zawiesił medialną współpracę z dostawcą i zadeklarował, że udzieli pomocy Oksanie i jej rodzinie.

Kilka dni później pomoc zadeklarował także Jędrzej C.

– „Zgodnie ze złożoną wcześniej deklaracją, w związku z chorobą Pani Oksany, mając na względzie trudną sytuację losową Jej oraz Jej rodziny, przekazałem kwotę 100 tysięcy złotych na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Pani Oksany. Pragnę podkreślić, że od zawsze działania mojej firmy uwzględniają dbałość o dobro wszystkich jej pracowników i poszanowanie przepisów prawa” – napisał w oświadczeniu dla Fakt24.

Pełnomocnik prawny Oksany złożył pozew do sądu pracy. Prokuratura bada teraz, czy mężczyzna nie przyczynił się do pogorszenia stanu zdrowia kobiety przez zaniechanie wezwania karetki pogotowia.

wylew2

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
42
Zły
Zły
45

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz