Home ludzie Niestety to prawda. Nowe przepisy – czy WOŚP nie będzie mógł zbierać pieniędzy?

Niestety to prawda. Nowe przepisy – czy WOŚP nie będzie mógł zbierać pieniędzy?

Niestety to prawda. Nowe przepisy – czy WOŚP nie będzie mógł zbierać pieniędzy?

Czy zmiany w prawie są efektem konfliktu pomiędzy Jerzym Owsiakiem, a rządem PiS?

Choć przedstawiciele partii rządzącej nie wypowiadają się przychylnie o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jerzym Owsiaku, to do tej pory kolejne edycje tej akcji charytatywnej odbywały się bez większych przeszkód.

Może to niestety ulec zmianie, ponieważ politycy rozważają wprowadzenie nowego prawa. Jeśli plany dojdą do skutku, minister spraw wewnętrznych i administracji, którym obecnie jest Joachim Brudziński, otrzyma ogromną władzę.

Na mocy nowego prawa to szef MSWiA będzie decydował, która ze zbiórek na terenie naszego kraju może się odbyć. Biorąc pod uwagę konflikt pomiędzy Jerzym Owsiakiem, a przedstawicielami partii rządzącej, dalsze działanie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy staje pod dużym znakiem zapytania.

1min

Politycy tłumaczą wprowadzenie zmian potrzebą blokowania kwest na cele, które godzą w interesy państwa oraz wpływają negatywnie na relacje międzynarodowe. Głównym argumentem i podawanym przykładem jest zbiórka na rzecz Janusza Walusia, lecz wiele osób odczuwa niepokój, że nowe prawo nie stanie się „brudnym narzędziem” w rękach polityków. Jeżeli ten scenariusz się sprawdzi, ostatnia zbiórka WOŚP mogła być już ostatnią.

Twoja reakcja?

Super
Super
14
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
22
Zły
Zły
138

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz