Home jedzenie Ojciec poszedł do piwnicy po ziemniaki. Gdy długo nie wracał, poszła po niego mama. Tam rozegrała się rodzinna tragedia.

Ojciec poszedł do piwnicy po ziemniaki. Gdy długo nie wracał, poszła po niego mama. Tam rozegrała się rodzinna tragedia.

Ziemniaki to jedne z najpopularniejszych warzyw na świecie. Jeśli jednak nie zachowa się odpowiedniej ostrożności mogą one doprowadzić do tragedii.

gaz1

W 2014 roku 8-letnia dziewczynka z Rosji została osierocona, bo jej rodzice za długo trzymali ziemniaki w piwnicy.

Tragedia rozegrała się w Krasnojarsku. Tata Maruni Czelyszewowej poszedł do piwnicy po ziemniaki. Kiedy długi czas nie wracał, jego żona Anastasia postanowiła po niego pójść. Ona również nie wróciła.

Gdy obydwoje rodziców długo nie wracało, 18-letni brat dziewczynki, Georgy poszedł zobaczyć co się z nimi stało. On również nie wrócił.

Wtedy babcia Maruni zadzwoniła po pomoc do sąsiada. Zanim jednak ktokolwiek się zjawił, również poszła do piwnicy. Skończyło się to dla niej tak samo, jak dla reszty członków rodziny.

gaz2

Co zdarzyło się na miejscu? Jak się okazuje, ziemniaki zawierają związki chemiczne zwane glikoalkaloidami, które potencjalnie są toksyczne dla ludzi. Kiedy ziemniaki gniją, wzrasta w nich stężenie tych substancji, które wtedy zamieniają się w trujący gaz.

gaz3

W momencie, w którym członkowie rodziny wchodzili do piwnicy, wszyscy śmiertelnie się nim zatruli. Piwnica była go pełna. Marunia również zeszła do piwnicy, jednak ona przeżyła. Dlaczego?

Marunię uratowała jej babcia. Zostawiła otwarte drzwi do piwnicy, dzięki czemu trujące opary częściowo się wywietrzyły i kiedy dziewczynka zeszła na dół, ich stężenie nie było już tak toksyczne. Tylko dlatego przeżyła.

gaz4

Może być zaskakującym fakt, że gnijące ziemniaki wydzielają trujące gazy. Na swoje nieszczęście rodzina małej Maruni przekonała się o tym w najgorszy sposób.

Dlatego też zawsze powinniśmy sprawdzać, czy produkty spożywcze, które trzymamy w domu są świeże. Kto by się spodziewał, że zwykłe ziemniaki mogą okazać się cichymi zabójcami?

Twoja reakcja?

Super
Super
16
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
54
Smutny
Smutny
408
Zły
Zły
37

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz