Home Porady Proszek do pieczenia ma wiele zastosowań, które niejednokrotnie uratują Cię z opresji.
9.31K

Proszek do pieczenia ma wiele zastosowań, które niejednokrotnie uratują Cię z opresji.

Proszek do pieczenia to środek znany z tego, że potrafi uratować z naprawdę wielu opresji. Jakby tego było mało, jest bardzo tani.

Ma tyle różnych zastosowań, że bardzo szybko stał się bardzo popularny i spotkamy go nie tylko w kuchennej szafce. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że proszek do pieczenia warto mieć zawsze przy sobie.

Nadchodzi lato, a wraz z nim pszczoły, intensywne słońce i pocenie się. Może ciężko w to uwierzyć, ale właśnie proszek do pieczenia łączy wszystkie te rzeczy. Przekonaj się sam, jak go skutecznie używać.

Stopy

proszek1

Źródło: flickr.com

Dodaj 3 łyżki proszku do pieczenia do 2 litrów wody. Dzięki temu uzyskasz kąpiel relaksującą dla stóp.

Pocenie się

proszek2

Źródło: youtube.com

Już niewielka ilość proszku do pieczenia wymieszana z wodą, sprawdzi się idealnie jako dezodorant. Dzięki takiej mieszance Twoje pachy będą suche i unikniesz nieprzyjemnego zapachu bez używania środków chemicznych.

Dolegliwości żołądkowe

proszek3

Źródło: flickr.com

Proszek idealnie nadaje się do walki ze zgagą i niestrawnością. Wystarczy, że dodasz do zimnej wody 1 – 2 łyżeczki proszku do pieczenia. Powinno pomóc. Oczywiście nie możesz korzystać z tej mieszanki za każdym razem, gdy pojawi się dyskomfort. W stanach przewlekłych należy skonsultować się z lekarzem.

Użądlenie

proszek4

Źródło: flickr.com

Proszek do pieczenia potrafi uratować, gdy w grę wchodzi użądlenie przez pszczołę. Możliwe, że działa, bo ma odczyn zasadowy i dzięki temu radzi sobie z żądłem.

Drzazga

proszek5

Źródło: flickr.com

Wymieszaj proszek do pieczenia i wodę w proporcjach 1:1. Nałóż na problematyczne miejsce, a sam zobaczysz efekty. Działa lepiej niż pęseta.

Dodatek do szamponu

proszek6

Źródło: flickr.com

Jeżeli dodasz proszek do pieczenia do szamponu, pomożesz swoim włosom. Będą one jeszcze bardziej oczyszczone i odtłuszczone od nasady aż po same końce.

Oparzenia słoneczne

proszek7

Źródło: flickr.com

Aby schłodzić poparzoną skórę, wymieszaj 60 gram proszku do pieczenia z ciepłą wodą, a taką miksturę wklep delikatnie w dane miejsca. Najlepiej zostawić tę mieszankę aż do wyschnięcia i zmyć dopiero po jakimś czasie.

Twoja reakcja?

Super
Super
93
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
29
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz