Home ludzie 12 sygnałów, które aż krzyczą, że należy trzymać się z dala od TEJ osoby.
120.77K

12 sygnałów, które aż krzyczą, że należy trzymać się z dala od TEJ osoby.

Chcemy wierzyć, że wszyscy są dobrzy, ale nie ma się co oszukiwać, że nikt nie chce nas wykorzystać albo nie jest zły z natury.

Właśnie z takimi osobami nie powinniśmy się spotykać, bo nawet się nie zorientujemy, gdy wpakujemy się w toksyczną znajomość, z której z każdym kolejnym tygodniem będzie coraz ciężej się wyplątać.

Psychologowie twierdzą, że 1 na 25 osób ma zaburzenia socjopatyczne i bez skrupułów wykorzystuje innych. Nie potrafi kochać i myśli tylko o sobie. Jak jednak możemy sprawdzić czy przypadkiem nie spotykamy się z kimś takim albo nie zaczynamy „przyjaźnić” się z koleżanką, która wcale dobrze nam nie życzy? Poniżej znajdziesz 12 podpowiedzi. Jeżeli zauważysz u danej osoby wszystkie te cechy, odseparuj ją od swojego życia. Tak będzie dla Ciebie lepiej.

#1. Brak realnego spojrzenia na rzeczywistość

Wiesz, że masz stuprocentową rację w jakiejś kwestii, a druga osoba nie jest w stanie przyjąć tego do wiadomości i idzie w zaparte? Nie dostrzega swoich błędów, nie poczuwa się do odpowiedzialności i udaje, że nic się nie stało, mimo iż wszystko wskazuje na coś zupełnie przeciwnego? No to mamy pierwszy problem.

nie1

Źródło: pixabay.com

#2. Przekręcanie faktów

Oszuści są w tym świetni. Potrafią manipulować faktami i sprzeczają się do upadłego, a Ty ostatecznie zaczynasz myśleć, że chyba nie można aż tak kłamać i że to Ty się pomyliłeś. No cóż trafiłeś na mistrza przewrotności.

nie2

Źródło: pixabay.com

#3. Wstrzymanie informacji

Gdy socjopata czuje, że coś może zdradzić jego prawdziwą naturę, po prostu milczy. Nie wdaje się w dyskusje, nie pisze, nie dzwoni. Dobrze wie, że cisza jest zabójcza dla osób, którym na nim zależy i wykorzystuje ją jako swoją tajną broń. Z reguły nie przyznaje się do kłamstw, bo wie, że nic nie da mu się udowodnić. Uwielbia za to zbierać informacje o innych, by wykorzystać je dla swoich korzyści albo jako dobre pole do manipulacji.

nie3

Źródło: pixabay.com

#4. Wprowadzanie w błąd

Bazowanie na emocjach innych jest zdecydowanie karygodnym zachowaniem, a omawiany typ osoby jest w tym wyjątkowo dobry. Manipuluje i wprowadza w błąd po to, aby jego ofiara miała poczucie winy, czuła się przestraszona albo osamotniona. Potrafi tak świetnie namieszać w głowie, że Twój najlepszy przyjaciel może stać się dla Ciebie wrogiem numer 1. Wie, że słowa mają wielką moc i chętnie ją wykorzystuje.

nie4

Źródło: pixabay.com

#5. Kłamstwa

Kłamstwa składają się osobowość takiego człowieka. Dzięki nim może stać się w oczach rozmówcy kimkolwiek chce. Jeśli da się złapać na kłamstwie, na poczekaniu wymyśla kolejne, aby zatuszować to pierwsze.

nie5

Źródło: pixabay.com

#6. Brak poczucia winy

Ktoś, kto jest zły nie zna takiego pojęcia jak wyrzuty sumienie. Na swoich partnerów i przyjaciół wybiera ludzi, którzy są bardzo dobrzy i z trudem dostrzegają zło u innych. Wykorzystuje ich i nie przejmuje ich uczuciami.

nie6

Źródło: pixabay.com

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
220
Ha ha
Ha ha
46
Wow
Wow
136
Smutny
Smutny
132
Zły
Zły
142

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz