Home Porady Musisz sprawdzić te 14 genialnych zastosowań pasty do zębów. Będziesz pod wrażeniem do czego można jej użyć.
9.51K

Musisz sprawdzić te 14 genialnych zastosowań pasty do zębów. Będziesz pod wrażeniem do czego można jej użyć.

Myślałaś kiedyś nad tym, do czego można wykorzystać pastę do zębów? Oczywiście jest idealna, gdy chcemy zadbać o zdrowy, piękny uśmiech. Ma też jednak kilka innych, ciekawych zastosowań.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie 14 rzeczy, które można zrobić, używając pasty do zębów.

#1. Wyczyścisz okulary do pływania

Blorose Hair #portrait #pool #blorosehair #swimminggoogles #sonyalpha

A post shared by Nathalie Ross (@nathalierossphotos) on

W zimie lubię udać się na pobliski basen. Dużym problemem są jednak moje okulary, które po przepłynięciu kilkunastu metrów zaczynają parować. Jest na to sposób. Wystarczy wmasować cienką warstwę pasty do zębów w plastikowe soczewki. Od teraz okulary już nie będą parować.

#2. Wypolerujesz srebra

Masz w domu zestaw srebrnych sztućców, które dostałaś od babci? Być może zaśniedziały i nie chcesz ich już używać, ale ponieważ są rodzinną pamiątką szkoda je wyrzucić? Nie pozbywaj się ich. Weź pastę do zębów i przy pomocy miękkiej szmatki wypoleruj sztućce. Sposób ten zadziała również w przypadku srebrnych świeczników i biżuterii.

#3. Usuniesz plamy po wodzie

Angry frog?

A post shared by salla tupajumi (@cafetupajumi) on

Zdarza się, że gdy przygotowujemy herbatę lub kawę kilka kropel napoju ścieknie nam po kubku. Jeśli od razu nie umyjemy naczynia, plamy mogą być ciężkie do wyczyszczenia. Na szczęście pasta do zębów poradzi sobie z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami.

#4. Wyczyścisz buty

Fam kicks lined up and ready to go

A post shared by ♡♡♡ (@awidjaja) on

Sportowe, białe buty lub gumowe elementy tenisówek wyczyścisz przy pomocy niewielkiej ilości pasty do zębów. Wystarczy, że na gąbkę nałożysz nieco pasty i zaczniesz szorować buty. Później przemyj je letnią wodą.

#5. Pozbędziesz się pryszczy

pasta1

Źródło: pinterest.com

Możliwe, że już kiedyś słyszałaś o tej metodzie. Jest ona naprawdę skuteczna. Pasta do zębów wysusza pryszcze i trądzik, przez co niedoskonałości szybko znikają ze skóry. Wystarczy zostawić na noc nieco pasty do zębów na problematycznych miejscach, a rano staną się mniej widoczne lub nawet całkiem znikną.

#6. Wyczyścisz plamy po farbie

Nieważne czy jest to farba do włosów na koszuli nocnej, czy barwnik spożywczy na fartuchu. Może to być również inny rodzaj barwnika na dywanie, meblach czy ubraniu. Dzięki paście do zębów szybko pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń. Wystarczy, że wetrzesz pastę w dane miejsce i zostawisz ją do całkowitego wyschnięcia. Później trzeba jeszcze tylko umyć dany przedmiot.

#7. Wyczyścisz żelazko

pasta2

Źródło: pinterest.com

Jeśli Twoje żelazko zostawia brudne ślady na prasowanych ubraniach, natychmiast je wyłącz i zostaw do ostygnięcia. Gdy będzie już chłodne, weź pastę do zębów i przetrzyj nią powierzchnię żelazka.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Strona 1 z 212

Twoja reakcja?

Super
Super
35
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz