Home jedzenie Ten pyszny sok pomoże odblokować tętnice i zapobiegnie chorobom serca.

Ten pyszny sok pomoże odblokować tętnice i zapobiegnie chorobom serca.

Owoc granatu ma wiele potężnych właściwości zdrowotnych. Ostatnimi czasy na szczęście staje się coraz bardziej popularny w Polsce.

Niedawne badania udowodniły, że ekstrakt z granatu jest w stanie zapobiegać, a nawet cofać postępującą miażdżycę. Choroba ta to główna przyczyna występowania problemów z sercem.

Granat polepsza krążenie krwi, zmniejsza jej ciśnienie oraz niweluje obrzęki. Dodatkowo świetnie radzi sobie z redukcją poziomu trójglicerydów, którego podwyższenie spowodowane jest złymi nawykami żywieniowymi.

Granaty chronią układ sercowo-naczyniowy poprzez zwiększenie ilości tlenku azotu, który sprawia, że mięśnie rozluźniają się, a w efekcie dochodzi do poprawy cyrkulacji krwi w organizmie.

Owoce te są także jednym z najlepszych źródeł antyoksydantów. Zawierają ich więcej niż zielona herbata i czerwone wino. Oprócz tego granaty są naturalnym antybiotykiem, a ich soki obniżają poziom cholesterolu, spowalniają procesy starzenia oraz chronią przed osteoporozą, chorobami zwyrodnieniowymi oraz nowotworami.

Warto również wspomnieć, że granat jest naturalnym afrodyzjakiem, a wiele badań wykazało, że owoc ten wpływa na możliwości seksualne i płodność.

Poniżej znajdziesz przepis na Twój własny sok z granatu.

granat3

Składniki

  • 2 lub 3 granaty
  • 12 umytych liści mięty
  • Lód (opcjonalnie)

Sposób przygotowania

Dokładnie obierz owoce i zblenduj je, aż do powstania jednolitej masy bez grudek. Teraz wrzuć miętę i zblenduj całość ponownie. Jeżeli chcesz, możesz dodać do soku lód i cytrynę.

granat2

Należy pamiętać, że sok z granatu może reagować z innymi lekami, jak leki na nadciśnienie, antykoagulanty, rozcieńczacze krwi oraz środki na obniżenie poziomu cholesterolu. Jeśli więc zażywasz jakikolwiek z wymienionych powyżej leków, powinieneś wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Źródło: Projekt Natura

Twoja reakcja?

Super
Super
33
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz