Home ludzie Te bliźnięta urodziły się ze złączonymi głowami. Zobacz jak wyglądają dwa lata po separacji.

Te bliźnięta urodziły się ze złączonymi głowami. Zobacz jak wyglądają dwa lata po separacji.

Bliźnięta syjamskie to bardzo rzadki fenomen. Takie przypadki zdarzają się średnio 1 na 200,000 urodzeń.

Niestety, szanse na to, że takie dzieci przeżyją są bardzo małe. 50% takich ciąż kończy się poronieniem, a zaledwie 25% dzieci przeżywa poród.

Erin i Abby Delany urodzili się latem 2016 roku, złączone w bardzo problematyczny sposób. Rodzeństwo było połączone wierzchołkami głowy, co sprawiało, że ich rozłączenie było wyjątkowo skomplikowane.

Pozostawienie ich połączonymi sprawiłoby oczywiście, że normalne życie byłoby dla nich praktycznie niemożliwe. Operacja separacji niosła ze sobą wysokie ryzyko śmierci jednego albo nawet obydwu z bliźniąt.

syjamskie1

Ostatecznie Philadelphia Children’s Hospital zostało wybrane jako placówka, w której będzie przeprowadzona jedna z najtrudniejszych operacji w historii.

Potrzeba było zaangażować cały zespół chirurgów i specjalistów, aby przeprowadzić 11-godzinną operację pełną precyzyjnych cięć i skrupulatnej pracy. Na szczęście dzięki niezwykłej ostrożności i geniuszowi lekarzy dziewczynki zostały oddzielone.

syjamskie2

– „Są takimi szczęśliwymi, małymi dziewczynkami, mimo tego przez co przeszły” – mówi ich matka, Heather Delaney.

Pięć miesięcy po zabiegu bliźniaczki wróciły do domu. Tam mogły zacząć normalne życie i rosnąć u boku rodziców. Według Heather obydwie dziewczynki rozwijają się dobrze.

– „Nie boją się ludzi. To niesamowite widzieć, jak dzielne są te dzieci” – opowiada matka.

syjamnskie3

W początkowej części swojego życia dziewczynki musiały przystosować się do wspólnego działania. Niezależnie co chciała zrobić jedna z nich, druga była pod jej wpływem.

Obecnie Erin nauczyła się siadać, a Abby obracać. Jak do tej pory była to niezwykła podróż zarówno dla nich, jak i ich rodziców. Teraz dziewczynki mają szanse na normalne życie.

Oczywiście nic z tego nie byłoby możliwe, gdyby nie praca jaką wykonali lekarze w klinice oraz bez wsparcia ze strony rodziców.

Twoja reakcja?

Super
Super
101
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
11
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz