Home Niesamowite Koń podchodzi do watahy wilków. Wtedy dzieje się coś, co sprawia, że fotograf zaczyna krzyczeć.

Koń podchodzi do watahy wilków. Wtedy dzieje się coś, co sprawia, że fotograf zaczyna krzyczeć.

Co może się stać, gdy koń spotyka sześć dzikich wilków?

Nie wiem, jak u Was, ale mi na samą myśl przechodzą ciarki po plecach. Na całe szczęście to nagranie nie jest nawet w połowie tak przerażające, jak mogłoby się wydawać.

Filmik nagrał pewien fotograf dzikiej przyrody w Abruzzo, we Włoszech. Sześć wilków okrąża samotnego konia i co nie dziwi, wykazują nim spore zainteresowanie.

Koń jest oczywiście o wiele większy, ale w przypadku watahy wilków nie ma to najmniejszego znaczenia. Ci sprytni myśliwi nie mieliby najmniejszego problemu, aby się z nim uporać.

kon1

Koń wydaje się jednak być zupełnie spokojny, W pewnej chwili kładzie się na ziemi i zaczyna tarzać pośród wilków. Fotograf przekonany jest, że to koniec konia, krzyczy zza aparatu „Nie!”.

Koń leżąc na ziemi jest zupełnie bezbronny wobec wilków. Wydawać by się mogło, że to dla nich idealny moment na przeprowadzenie ataku. Tymczasem stoją one nieruchomo i patrzą na konia. Nie mają zamiaru się na niego rzucać.

kon2

Jonas Wahlström, szwedki ekspert mówi, że jest to sytuacja do wytłumaczenia, bo miała miejsce we Włoszech. W rozmowie ze szwedzką gazetą Aftonbladet, powiedział, że gdyby coś takiego stało się w Szwecji, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej.

– „Gdyby do takiej sytuacji doszło w Szwecji, wilki zachowałby się inaczej. Koń jest podobnych rozmiarów co łoś dlatego w Szwecji wilki z pewnością spróbowałby go zabić. Łoś w Szwecji oczywiście nie kładłby się na ziemi, a próbował uciekać”.

Dlaczego więc włoski koń się nie bał? Dlaczego wilki go nie zaatakowały? Ekspert wyjaśnia:

– „Nagranie pochodzi z Włoch. Tam konie nie są przyzwyczajone do kontaktów z wilkami, a przynajmniej nie są przyzwyczajone do tego, że wilki mogą je zaatakować. Z kolei włoskie wilki nie mają w zwyczaju polować na tak duże zwierzęta, w przeciwieństwie do ich kuzynów ze Szwecji. We Włoszech wilki głównie żerują na padlinie lub polują na mniejsze zwierzęta, jak na przykład zające.”

Te słowa sporo wyjaśniają. Wilki po prostu nie wiedzą, że mogłyby upolować tak duże zwierzę. Koń z kolei nie odczuwa żadnego zagrożenia z ich strony, bo nie ma pojęcia, że mogłyby one go zaatakować.

Poniżej możecie obejrzeć to niezwykłe nagranie ze spotkania konia z wilkami.

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz