Home Porady Naukowcy udowodnili, że picie piwa ze znajomymi jest zbawienne dla stanu naszej psychiki.

Naukowcy udowodnili, że picie piwa ze znajomymi jest zbawienne dla stanu naszej psychiki.

Naukowcy udowodnili, że picie piwa ze znajomymi jest zbawienne dla stanu naszej psychiki.

Mamy świetne wieści dla wszystkich miłośników piwa.

Niezależnie od tego co mówi żona, czy dziewczyna, wychodzenie na piwo ze znajomymi świetnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Oczywiście pod warunkiem, że wierzysz w wyniki badania przeprowadzonego przez naukowców na Uniwersytecie w Oksfordzie. 

W końcu istnieje dobry argument na to, aby z czystym sumieniem móc napić się piwa z kolegami! Jeżeli Ty także szukasz powodu, aby wyskoczyć ze znajomymi na miasto, warto przeczytać ten artykuł.

Naukowcy z Oksfordu dogłębnie zbadali temat. Jaki był wynik? Zdrowie psychiczne mężczyzn poprawia się w znacznym stopniu, jeśli dwa razy w tygodniu mogą spotkać się ze znajomymi i spędzić miło czas poza domem.

Możliwość spotkania się z kolegami na gruncie towarzyskim obniża poziom stresu, zmniejsza podatność na choroby i sprawia, że organizm mężczyzny wydziela więcej endorfin.

piwo1

Robin Dunbar, szef Wydziału Neuronaukowego na Uniwersytecie w Oksfordzie stwierdził, co następuje:

– „Nasze badanie wykazało, że częste spotykanie się w lokalnym pubie może mieć bezpośredni wpływ na rozbudowę i ubogacenie życia społecznego mężczyzn oraz zaangażowanie się w sprawy sąsiedzkie, czy lokalnej społeczności, co z kolei może wpływać na poziom zadowolenia mężczyzn z własnego życia.

Nasze życie towarzyskie, społeczne, a raczej jego jakość, dają nam istotne zabezpieczenie przed chorobami psychicznymi i fizycznymi. Pub to miejsce, w którym tworzy się i rozwija życie towarzyskie. Z kolei rola alkoholu polega na uruchamianiu produkcji endorfin, które wspomagają budowanie życia towarzyskiego. Podobne role odgrywają tańczenie, śpiewanie, czy opowiadanie historii.”

Badacze odkryli też, że jeden na trzech Brytyjczyków nie spotyka się ze znajomymi nawet raz w tygodniu. Zaledwie 40% badanych poświęca czas na spotkanie się ze znajomymi raz na siedem dni.

piwo2

Podsumowując: powinieneś spotykać się ze znajomymi w barze, jeśli chcesz mieć zdrowsze i bardziej szczęśliwe życie. Tego typu spotkania zwiększają poczucie więzi społecznych i przyjaźni, a w rezultacie chronią przed chorobami i poprawiają zdrowie psychiczne.

Źródło: springer.com

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz