Home jedzenie Lubisz kebaby? Zobacz w jaki sposób produkowane jest mięso na nie. Od razu stracisz ochotę.

Lubisz kebaby? Zobacz w jaki sposób produkowane jest mięso na nie. Od razu stracisz ochotę.

Myśleliście kiedyś nad tym, jak wygląda produkcja mięsa na kebaby?

Nie oszukujmy się, raczej nikt nie sądził, że trafia tam najlepiej wyselekcjonowane mięso. Jest to fast food w niskiej cenie, więc nie można spodziewać się cudów. Jednak można było liczyć na to, że strzępki mięsa odkrawane do kebaba pochodzą z jednego kawałka… Niestety, tak nie jest.

Poniższy film przedstawia proces produkcji mięsa do kebabów. Został umieszczony na YouTube przez firmę, która zajmuje się przemysłem mięsnym i spożywczym.

W zamyśle miał być pewnie reklamą skierowaną do lokali gastronomicznych, ale zdobywa coraz większą popularność i odnosi zupełnie odwrotny skutek.

Proces produkcji przypomina nieco produkcje parówek. Na filmie widać, jak tłuste kawałki mięsa mieszane są w jakiejś zalewie, a później mielone na jednolitą masę.

kebs1

Następnie układa się to w kształt kebaba, co jakiś czas przekładając kawałkami mięsa.

kebs2

Całość nie wygląda zachęcająco. Z pewnością przestrzega się tam wszelkich norm jakości i produkcji, ale chodzi o fakt, czym to mięso tak naprawdę jest.

kebs3

Producenci mieszają baraninę i wołowinę z innymi rodzajami mięs, tworząc w ten sposób jednolitą masę. Znajdziemy tam także polepszacze smaku, utrwalacze i inne tego typu substancje.

Czy warto w takim razie sięgać po kebaba, gdy najdzie nas głód? Widząc te obrazki, raczej nie. Oczywiście nic się nie stanie jeśli zjemy go raz na jakiś czas, ale regularne spożywanie raczej nie jest najlepszym pomysłem.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz