Home Porady Sprawdź jak dbać o storczyki, aby rosły znacznie szybciej. Genialne rady.
15.82K

Sprawdź jak dbać o storczyki, aby rosły znacznie szybciej. Genialne rady.

Sprawdź jak dbać o storczyki, aby rosły znacznie szybciej. Genialne rady.

Dzięki tym kilku sztuczkom storczyki będą kwitły dłużej, a Ty będziesz mogła cieszyć się ich zapachem.

Storczyki to delikatne i piękne kwiaty. Świetnie prezentują się we wszystkich wnętrzach. Te kwiaty mają wiele różnokolorowych odmian, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz tego są bardzo popularne, więc można je dostać w każdej kwiaciarni i wielu sklepach bądź supermarketach. Są też idealne na prezent.

Jednak, aby storczyki zachowały zdrowie, rosły i co najważniejsze pięknie kwitły, trzeba się nimi odpowiednio zajmować. Przygotowaliśmy więc dla Was kilka przydatnych porad w tej kwestii.

Gdzie postawić?

Należy pamiętać, że storczyki uwielbiają słońce. Trzeba więc ustawić je w miejscach, gdzie jest dostęp światła. Promienie słoneczne sprawiają, że pąki szybciej się rozwijają, ale także zapewniają, że liście będą piękne i zielone bez żadnych plam. Storczyki powinny przebywać w temperaturze 13- 30 stopni Celsjusza. Nie należy ich wystawiać na zimno.

Jak podlewać?

Kwiaty te nie przepadają za wilgocią. Trzeba więc podlewać je co 5 – 7 dni. Korzenie nie powinny być zanurzone w wodzie. Najbezpieczniej więc podlewać je przy użyciu specjalnego dozownika. Można też wlewać wodę do doniczki umieszczonej w specjalnej osłonce. Ważne jest też to, aby regularnie stosować specjalne odżywki dla storczyków.

Przesadzanie

Storczyki nie lubią zwykłej ziemi ogrodowej. Najlepiej rozwijają się w mieszance z korą sosnową lub łupinami orzecha kokosowego. Obie mieszanki dostaniesz w dobrych sklepach ogrodniczych. Trzeba też pamiętać o tym, aby regularnie podlewać storczyki, mniej więcej co dwa lata. Dlaczego? Korzenie tych kwiatów nienawidzą być ściśnięte. Wciąż się rozrastają i potrzebują większych doniczek (oczywiście z osłonkami). Przy przesadzaniu delikatnie otrzep korzenie i uważaj, aby żadnego nie uszkodzić. Jeżeli tak się jednak stanie, nie musisz się zbytnio przejmować. Uszkodzony fragment delikatnie przytnij sekatorem.

Twoja reakcja?

Super
Super
102
Ha ha
Ha ha
8
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
21

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz