Home Poruszające 9-latek bił i wyzywał matkę. Doszło nawet do tego, że groził jej nożem.

9-latek bił i wyzywał matkę. Doszło nawet do tego, że groził jej nożem.

Mimo iż wielu rodziców stara się tłumaczyć zachowanie dziecka ADHD, na temat tych zaburzeń krąży wiele mitów i nieprawdziwych opinii. Czasami przyczyna leży zupełnie gdzie indziej.

Ta matka tłumaczyła sobie, że jej syn po prostu choruje na ADHA. Problem okazał się być jednak o wiele poważniejszy. Debbie bardzo długo bagatelizowała to, co działo się w domu. Wmawiała sobie, że jej syn jest zwyczajnie nadpobudliwy i kiedyś z tego wyrośnie. Jednak zachowanie chłopca z czasem stawało się coraz gorsze. W końcu konieczna okazała się interwencja specjalisty.

syn1

Mimo iż Debbie ma czwórkę dzieci, to 9-letni Joe sprawiał jej najwięcej kłopotów. Zaczęło się od plucia. Później doszły wulgaryzmy, szarpanie i rzucanie przedmiotami. Gdy Joe zaczął bić matkę, 36-latka przeraziła się nie na żarty. O swoich problemach opowiedziała w programie śniadaniowym. Desperacko szukała pomocy.

Pewna sytuacja wstrząsnęła widzami. Kobieta wyznała, że syn groził jej nożem. Agresja jakiej doświadczyła z jego strony, sprawiła że Debbie naprawdę zaczęła się bać własnego dziecka.

syn2

– ”Powiedział mi, że chce, żebym umarła” – takich słów nie chciałaby usłyszeć żaden rodzic.

Joe uczył się w domu. Nigdy nie był w żadnej placówce wychowawczej i nie przebywał z żadnymi rówieśnikami poza swoim rodzeństwem.

Wiele osób szybko zwróciło uwagę, że wina tak naprawdę leży po stronie matki, która nie wyznaczyła dziecku żadnych granic. Nie było kar ani pracy nad zachowaniem, aby oduczyć Joe nagannych i agresywnych zachowań.

Debbie w końcu zdecydowała się skorzystać z pomocy specjalistów. Za pośrednictwem programu znalazła też psychoterapeutę, który zaczął pracować z 9-latkiem.

Źródło: mirror.co.uk

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz