Home Niesamowite Sprawdź jak wiele może o Tobie powiedzieć twój kolor oczu.

Sprawdź jak wiele może o Tobie powiedzieć twój kolor oczu.

Naukowcy dowiedli, że kolor oczu wpływa na konkretne cechy osobowości. Okazuje się, że kolor naszej tęczówki warunkuje pewne zachowania.

Szwedzcy naukowcy tłumaczą, że oko posiada wiele połączeń neurologicznych z mózgiem i dlatego występuje korelacja barwy tęczówki z naszym charakterem.

#1. Oczy ciemne

Osoby o ciemnych tęczówkach są urodzonymi liderami. Nawet, gdy nie zdają sobie z tego sprawy, inni intuicyjnie czują ich silną osobowość. Ciemne oczy oznaczają wysoki poziom melaniny w organizmie, a co za tym idzie i więcej energii. Osoby z ciemnymi oczami są żywiołowe, a ich mózg pracuje sprawniej. Są też nieco tajemnicze.

Co ciekawe, udowodniono również, że osoby o ciemnych tęczówkach potrzebują mniej snu niż pozostali, ale za to ciężej im wstać rano. Kolejną cechą takich ludzi jest asertywność i bycie przyjemnym dla otoczenia.

oczy1

#2. Oczy piwne i bursztynowe

Ten kolor oczu jest chyba najtrudniejszy do opisania, bo potrafi przybrać najróżniejsze formy. Czasami zbliża się bardziej ku zieleni, innym razem jest bardziej złoty. Naukowcy twierdzą, że ta złożoność ma swoje odzwierciedlenie w osobowości. Osoby o takim kolorze oczu są wyjątkowe, wrażliwe i dość tajemnicze. Ludzi takich cechuje niezależność i pewność siebie. Wykazują również dużą spontaniczność.

Zdaniem dr Leach z Australii kolor ten powstał w wyniki… zaburzeń wątroby. Dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że osoby o piwnych oczach częściej mają problemy trawienne.

oczy2

#3. Oczy niebieskie

Osoby o niebieskich oczach bezsprzecznie są seksowne, ale niekoniecznie rozgarnięte. Mają tendencje do bujania w obłokach. Tacy ludzie są bardzo silni wewnętrznie i potrafią znosić o wiele więcej, niż osoby o innym kolorze oczu. Mają też mocną głowę i alkohol nie robi im specjalnej krzywdy. Naukowcy odkryli również, że pomimo pozornej otwartości, tacy ludzi są zamknięci w sobie.

oczy3

#4. Oczy szare

Jeżeli masz szare oczy jest z Tobą taki sam problem, jak z osobami o tęczówkach w kolorze piwnym – ciężko Was określić. Naukowcy przypisują takim ludziom wyjątkową lojalność. Szare oczy są odmianą niebieskich, więc szaroocy uchodzą za osoby odporne na ból. Potrafią się też odpowiednio zachować w prawie każdej sytuacji.

oczy4

#5. Oczy zielone

Seksowne, tajemnicze oraz kreatywne – takie są osoby o zielonych oczach. Ludzie o tym kolorze tęczówek są nieprzewidywalni, oryginalni, ale cechuje ich także spokój.

oczy5

Tyle nauka, a Wy co powiecie na ten temat?

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
15
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz