Home News Szkolny autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje dwóch uczniów.

Szkolny autobus zderzył się z ciężarówką. Nie żyje dwóch uczniów.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około godziny 16 w miejscowości Słowino. W zdarzeniu uczestniczyły 23 osoby. Nie wszyscy przeżyli…

– „Kierowca ciężarówki jechał za ciągnikiem, który przemieszczał się blisko samochodu jadącego przed nim i najwidoczniej zdecydował się na manewr wyprzedzania. Myślał, że zdąży. Z przeciwka nadjeżdżał autobus, który zaczął uciekać w stronę rowu, jednak to nie pomogło” – mówi świadek zdarzenia.

autobus1

W wynajętym autobusie, który jechał z Darłowa do Sławna podróżowali uczniowie Zespołu Szkół Morskich z Darłowa.

– „Cztery osoby były reanimowane. Niestety dwóch nie udało się uratować” – powiedział młodszy ogniomistrz Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy KW PSP Szczecin.

W wypadku zginęły dwie osoby – 19-letnia Sandra i 20-letni Paweł. 6 osób zostało ciężko rannych, a 11 odniosło lekkie obrażenia. Obecnie jeszcze 9 osób przebywa w szpitalu.

W szkole, do której uczęszczali uczniowie ogłoszono żałobę do końca tygodnia. W tym czasie młodzież będzie nosić odwrócone kołnierze swoich uniformów. Zapewniona została też pomoc i wsparcie psychologów.

autobus2

Według wstępnych ustaleń policji, kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

– „Mężczyzna prowadzący samochód ciężarowy zostanie przesłuchany prawdopodobnie w ciągu 48 godzin. Za wcześnie na mówienie o konkretnych zarzutach. Zabezpieczyliśmy tachografy, powołujemy biegłych” – informuje Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz