Home ludzie Autystyczny chłopak wziął ze sobą ukryty mikrofon do szkoły. Następnego dnia z pracy wyleciało dwóch nauczycieli.

Autystyczny chłopak wziął ze sobą ukryty mikrofon do szkoły. Następnego dnia z pracy wyleciało dwóch nauczycieli.

Gdy zachowanie 12-letniego Camdena Davisa nagle drastycznie się zmieniło, jego mama Milissa podejrzewała, że coś jest nie tak.

Nie będąc pewna tego, co powinna sprawdzić jako następne, postanowiła wysłać syna do szkoły w Baton Rouge, w Luizjanie z ukrytym mikrofonem. Nigdy nie podejrzewałaby, co zostanie nagrane.

aut1

Gdy 12-letni Camden zaczął moczyć łóżko i stawał się coraz bardziej agresywny w domu, jego mama zaczęła się niepokoić. Podejrzewała, że jej syn, który cierpi na autyzm, jest prześladowany w szkole. Jedynym problemem było to, że chłopak nie mógł opisać tego, co mu się dzieje.

Gdy Milissa udała się do szkoły, gdzie uczy się jej syn, władze nie zrobiły praktycznie nic, więc postanowiła, że musi działać na własną rękę. Pewnego dnia wpadła na genialny pomysł.

Spakowała do jego plecaka ukryty mikrofon, aby mogła usłyszeć, co dokładnie dzieje się wokół niego, gdy jest w szkole. To, co usłyszała zszokowało ją.

aut2

Z nagrań Milissa dowiedziała się, że jej syn jest wyśmiewany przez… dwóch nauczycieli.

„Po prostu piszesz słowo. Co w tym trudnego?” – słychać jednego z nauczycieli. W tym samym nagraniu słychać również, jak nauczyciel przedrzeźnia Camdena, gdy ten ma problem, aby odpowiedzieć.

W innym nagraniu słychać, jak nauczyciele mówią, że chłopak „nie wytrzymałby minuty” w szkole publicznej.

aut3

Gdy Milissa odsłuchała nagrania, nie mogła uwierzyć, że to prawda.

– „Chciało mi się płakać, krzyczeć i zrobić wszystko, co tylko mogłam, bo to było tak złe. Pomyśleć, że wysyłałam tam mojego syna codziennie. Nie wiem co działo się tam wcześniej…” – mówi matka.

Kobieta opublikowała swoje odkrycia w mediach społecznościowych, gdzie szybko się rozprzestrzeniły. Niedługo później nagrania podłapała telewizja, a to poskutkowało utratą pracy przez obydwu nauczycieli. Według WBRZ Channel 2, szkoła bardzo mocno przepraszała zarówno chłopca, jak i jego matkę.

aut4

Milissa przeniosła syna do nowej szkoły i mówi, że Camden czuje się teraz o wiele lepiej, pomimo tych przykrych wydarzeń. Podziękowała też wszystkim, którzy ją wspieali:

– „Dziękuję wszystkim. Ludzie widzą, że te dzieci muszą być chronione, a je tylko chroniłam mojego syna, bo wiedziałam, że coś jest nie tak.”

Poniżej możecie obejrzeć materiał o sprawie i posłuchać nagrań:

Straszna historia. Nauczyciel zawsze powinien być wsparciem i pomocą dla uczniów. Na pewno nigdy nie powinien wyśmiewać i znęcać się nad nimi.

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz