Home Porady 9 zdrowotnych właściwości skórki od banana, o których nie miałeś pojęcia.

9 zdrowotnych właściwości skórki od banana, o których nie miałeś pojęcia.

Bardzo lubię owoce. Jeśli jednak musiałbym wybrać mojego faworyta, padłoby na banana. Nie chodzi tutaj jedynie o smak, ale też o liczne witaminy i minerały, które zawiera.

Mimo iż banany jem od lat, nie miałem pojęcia, że ich skórka ma tyle ciekawych właściwości. Jeśli do tej pory, podobnie jak każdy, wyrzucałeś skórkę do kosza, musisz z tym skończyć. Uwierz mi, że w ten sposób pozbawiasz się mnóstwa korzyści zdrowotnych.

Ten niepozorny element banana nie tylko eliminuje zmarszczki, ale pomaga też obniżyć cholesterol, wybielić zęby i poprawia jakość snu. Czytaj dalej, a dowiesz się więcej.

Jak to działa?

banan1

Skórkę banana możemy wykorzystać na naprawdę wiele sposobów. Można np. bezpośrednio nakładać ją na dane miejsca na ciele lub jeść. Ta druga opcja może wydawać się dziwna, ale jest bezpieczna i naturalna.

Skórkę od banana możemy jeść na surowo. Niektórzy wolą gotować ją przez 10 minut przed zjedzeniem, wrzucić do sokowirówki lub zblendować z innymi owocami.

Ludzie, którzy nie chcą jeść skórki, mogą po prostu zeskrobać jej wnętrze łyżeczką.

Należy pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa należy przed spożyciem skórek umyć banany. Jest to bardzo ważne ze względu na opryski.

#1. Zmniejsza podrażnienia i przyspiesza proces gojenia

banan2

Rany po ugryzieniach i towarzyszące im swędzenie nie są niczym przyjemnym. Aby złagodzić dokuczliwe objawy należy masować miejsce ukąszenia skórką od banana. Ulga przyjdzie natychmiast.

#2. Wpływa pozytywnie na proces trawienia

banan3

Skórka banana zawiera mnóstwo błonnika, który przyspiesza procesy trawienia. Osoby, które nie są w stanie zjeść skórki, powinny zeskrobać jej wnętrze łyżką.

#3. Wybiela zęby

banan4

Aby wybielić zęby, należy przecierać je wnętrzem skórki codziennie przez 2 tygodnie. Efekty będą widoczne już po kilku dniach.

#4. Redukuje zmarszczki

banan5

Skórka banana zawiera przeciwutleniacze, które mają pozytywny wpływ na wygląd i stan skóry. Wystarczy, że natrzesz konkretny obszar twarzy i zostawisz resztki na 30 minut. Następnie przemyj twarz. Jeśli będziesz powtarzać proces regularnie, już za niedługo zauważysz efekty.

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
8
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz