Home Porady Te ziarenka to babciny lek, który może uratować Ci życie.

Te ziarenka to babciny lek, który może uratować Ci życie.

Czarnuszka siewna (Nigella sativa) zwana też czarnym kminkiem od ponad 2 tysięcy lat używana jest na Wschodzie jako przyprawa i środek leczniczy.

Niektórzy twierdzą nawet, że Mahomet doceniał właściwości tych ziarenek. Miał powiedzieć: „Ta roślina leczy wszystko z wyjątkiem śmierci”. Rzeczywiście tak jest, gdyż zwalcza ona przeróżne dolegliwości, a o tym, jak dobrze wpływa na organizm rozpisuje się wiele osób. Dowiedzmy się o niej czegoś więcej.

#1. Zapalenie gardła

Czarnuszka zwalcza infekcje dzięki swojemu silnemu działaniu antybakteryjnemu i antywirusowemu. Dodatkowo zmniejsza ból i dezynfekuje.

#2. Cukrzyca typu 2

Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w czarnym kminku zmniejszają poziom cukru we krwi. Oprócz tego ochrania trzustkę i wspomaga jej regenerację.

#3. Epilepsja

Jeśli regularnie będziemy stosować czarnuszkę, zapobiegniemy występowaniu padaczki i zmniejszymy częstotliwość napadów.

czar1

#4. Ciśnienie krwi

Świetnie obniża ciśnienie krwi i zmniejsza niebezpieczeństwo występowania zakrzepów.

#5. Choroby grzybicze

Olej z tych nasion ma silne działanie przeciwgrzybicze. Za to odpowiedzialny jest tymochinon, czyli aktywny składnik, który świetnie radzi sobie z zagrzybieniem organizmu.

#6. Dolegliwości układu pokarmowego

Ze względu na właściwości przeciwskurczowe czarnuszka pomaga przy wzdęciach. Dodatkowo potrafi niwelować nieprzyjemną zgagę i poprawia pracę jelit.

czar2

#7. Działanie antynowotworowe

Olej z czarnuszki od ponad 1000 lat wykorzystywany jest jako naturalny środek na raka. Regularnie przyjmowany potrafi hamować wzrost komórek nowotworowych w jelicie cienkim, ale pomaga przy każdym rodzaju raka. Najlepiej spożywać 3 łyżeczki oleju z czarnuszki codziennie.

#8. Brak odporności

Dla naszego ciała bardzo dobrze jeśli będziemy jeść łyżeczkę oleju z czarnuszki przed śniadaniem. Można go wymieszać z sokiem lub miodem. W ten sposób wzmocnisz swój organizm.

#9. Choroby skóry

Czarnuszkę stosuje się też w walce z trądzikiem, łuszczycą oraz atopowym zapaleniem skóry.

#10. Alergie

Nasiona te są świetnym lekiem na wszelkie alergie. Przy ostrych reakcjach alergicznych takich, jak kaszel czy katar sienny po zażyciu czarnuszki widać u pacjentów sporą poprawę. Łagodzi ona szczególnie reakcje alergiczne dróg oddechowych.

czar3

Warto sięgać po czarnuszkę i działać zapobiegawczo. Kupisz ją w wielu sklepach zielarskich, a zaczęła się nawet pojawiać w niektórych marketach.

Twoja reakcja?

Super
Super
83
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz