Home zdrowie Ten składnik z olejem kokosowym tworzą mieszankę, która zabija komórki rakowe.

Ten składnik z olejem kokosowym tworzą mieszankę, która zabija komórki rakowe.

Ten składnik z olejem kokosowym tworzą mieszankę, która zabija komórki rakowe.

Praktycznie od zawsze ludzie uprawiali i wykorzystywali żeńską odmianę konopi indyjskich, czyli marihuanę.

Archeolodzy podczas badań prowadzonych a Azji Środkowej odnaleźli prawie kilogram trawki w grobie szamana, który liczył ponad 2 tysiące lat. Patrząc na fakt, że marihuana była znana i stosowana w różnych częściach świata i różnych kulturach można przypuszczać, że była szeroko akceptowana i wykorzystywana od tysięcy lat.

Zakazy delegalizujące terapeutyczne i rekreacyjne wykorzystywanie konopi po raz pierwszy zostały nałożone wraz z ustawą o podatku od marihuany z 1937 roku. W 1970 roku sklasyfikowano związki zawarte w roślinie (kannabinoidy) jako substancje „kontrolowane”.

Taka klasyfikacja stawia marihuanę na równi z heroiną i stwierdza, że posiada ona “duży potencjał uzależniający i nie jest akceptowana do użytku medycznego”.

mar

Prawodawcy nadal klasyfikują konopie indyjskie jako narkotyk. Wydaje się jednak, że mało jest naukowych podstaw do takiego działania. Istnieje ponad 20,000 opinii i opracowań, które publikowane były w literaturze naukowej, a które odnoszą się do tej rośliny i kannabinoidów. Prawie 1/3 z nich ujrzała światło dzienne w ciągu ostatnich 4 lat.

Obecnie nauka potwierdza to, co wiedzieli już nasi przodkowie, a opinia publiczna i rządy różnych krajów łagodzą przepisy.

Joycelyn Elders, były US Surgeon General, w 2004 napisał artykuł pt. “Mity o marihuanie medycznej”:

– “Dowody, że marihuana może złagodzić niektóre rodzaje bólu, nudności, wymioty i inne objawy spowodowane takimi chorobami jak stwardnienie rozsiane, rak i AIDS, są przytłaczające. I może to zrobić z niezwykłą dozą bezpieczeństwa. Rzeczywiście, marihuana jest mniej toksyczna niż wiele leków, które lekarze przepisują na co dzień.”

Ray Cavanaugh, dyrektor Narodowego Amerykańskiego Alliance for Medical Cannabis (AAMC), napisał w 2002 roku artykuł “Losy przewlekle chorych”:

– “Wielu przewlekle chorych z powodzeniem szuka pomocy w marihuanie medycznej, a nauka temu tylko dowodzi. Setki tysięcy chorych zastąpiło leki psychotropowe łagodnym działaniem marihuany. Dowody są przytłaczające. Ludzie z urazami rdzenia kręgowego są w stanie spacerować, chorzy na AIDS są zdolni do przybierania na wadze i odstawiają swoje leki, chorzy na raka mogą rezygnować z chemioterapii.”

Natomiast Amerykańskie Stowarzyszenie Pielęgniarek napisało w marcu 2004 roku następujące oświadczenie:

– “The American Nurses Association (ANA) uznaje, że pacjenci powinni mieć bezpieczny dostęp do terapeutycznej marihuany/konopi. Konopie i marihuana były używane w medycynie od wieków. Wykazano, że są skuteczne w leczeniu szerokiego zakresu objawów i stanów”.

Badania przeprowadzane na marihuanie potwierdzają jej właściwości łagodzenia objawów takich, jak nudności związane z chemioterapią oraz jej potencjalną rolę w stopniowym wypieraniu choroby. Marihuana spowalnia też chorobę Alzheimera oraz następstwa zaburzeń autoimmunologicznych, w tym stwardnienie rozsiane, chorobę zapalną jelit czy reumatoidalne zapalenie stawów.

mary

Alternatywnym sposobem używania konopi jest zaparzanie medycznych kapsułek marihuany w oleju kokosowym. Sprawia to, że nie trzeba jej palić. Zaparzanie konopi w oleju kokosowym pozwala też na łatwe dostarczenie substancji do wątroby, gdzie mogą być szybko przetworzone.

Olej kokosowy wykorzystuje się przez dużą zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są świetnym środkiem wiążącym dla kannabinoidów. Nie wspominając o jego genialnych właściwościach zdrowotnych. Połowa tłuszczu zawartego w oleju kokosowym zalicza się do rzadkiego w przyrodzie kwasu laurynowego.

Nazywa się go „cudownym składnikiem” przez właściwości zdrowotne. Jest on obecny, np. w mleku matki. W przyrodzie występuje tylko w trzech miejscach: w niewielkich ilościach w maśle, a w nieco większych w palmach i oleju kokosowym właśnie.

Kwas laurynowy przekształca się w monolaurynę w organizmie. Ta ma silne działanie antywirusowe, antybakteryjne i przeciwpierwotniakowe. Ponieważ substancja ta jest monoglicerydem ma zdolność niszczenia wirusów, w tym odry, grypy, HIV, HPV oraz różnych bakterii.

marx

Mimo iż nadal jest sporo niewiadomych, Stan i Barb Rutner są przekonani o skuteczności takiego połączenia. Para stała w obliczu raka kilkukrotnie i przeżyła cały czas ucząc się z własnych doświadczeń.

Barb dwa razy miała raka piersi, a Stan 20 lat temu został zdiagnozowany z chłoniakiem nieziarniczym, który zniknął po terapii, ale wrócił w 2011 roku. Raka zdiagnozowano w płucach i mózgu. Przyszłość nie malowała się w jasnych barwach.

Kiedy mężczyzna przeszedł chemio i radioterapię, postanowił poszukać naturalnych rozwiązań, które mogłyby podnieść jakość jego życia czy nawet je przedłużyć. Dowiedział się, że konopie pomagają na ból i inne skutki chemioterapii. Postanowił spróbować. Stan i Barb twierdzą, że to było wybawienie.

Ich córka Corinne i jej mąż szukali potrzebnych informacji i w końcu uznali, że codziennie będą podawać konopie i olej kokosowy w kapsułkach. Po około 2 tygodniach terapii Stan mógł porzucić butlę z tlenem, z którą był związany 24 godziny na dobę. Zaczął tyć, lepiej spać i nabierać sił. Po kilku miesiącach skan mózgu wykazał, że nowotwór zniknął.

Rodzina jest przekonana, że to marihuana zadziałała w ren sposób. John, zięć Stana mówi:

– “Nie ma wątpliwości, że konopie pomogły teściowi odzyskać siły, a to z kolei pomogło walczyć z tą straszną chorobą. Podczas gdy wielu mówi, że chemioterapia i promieniowanie mogło odegrać znaczną rolę, to bez konopi i oleju kokosowego nie przeżyłby.”

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz