Home ludzie Do Polski przyleciała adoptowana córka Wojciechowskiej. W końcu pozna swoją 10-letnią przybraną siostrę.

Do Polski przyleciała adoptowana córka Wojciechowskiej. W końcu pozna swoją 10-letnią przybraną siostrę.

44-letnia Wojciechowska jakiś czas temu zaprosiła do naszego kraju swoją adoptowaną córkę, 20-letnią Kabulę Nkalango z Tanzanii, którą poznała cztery lata wcześniej.

Dziewczyna po raz pierwszy przyleciała do Europy. W Polsce będzie przez ponad tydzień. Oprócz zwiedzania ulubionych miejsc swojej adopcyjnej mamy, Kabula będzie mogła w końcu poznać swoją 10-letnią siostrzyczkę Marysię.

Martyna Wojciechowska nie mogła doczekać się, aż pokaże Polskę Kabuli. Teraz w końcu może to zrobić. Podróżniczka stawiła się na lotnisku, aby odebrać swoją adoptowaną córkę. Jak sama mówi, przygotowała dla niej nawet kilka niespodzianek.

Kabula jako jedyna z czworga rodzeństwa cierpi na albinizm. Przez swój wygląd była obiektem polowań. Gdy miała 12 lat została zaatakowana przez 3 mężczyzn, którzy wdarli się do jej domu i maczetą odcięli jej rękę.

woj1

Wojciechowska poznała historię dziewczyny, gdy podróżowała po Tanzanii i postanowiła jej pomóc. Adopcja przebiegła na odległość. Podróżniczka wspiera swoją adoptowaną córkę finansowo. Dzięki temu jej życie zmieniło się diametralnie.

Wojciechowska stara się też regularnie odwiedzać 20-latkę. Kabula nie marnuje szansy, którą dostała i zaczęła studia prawnicze. W przyszłości chce pomagać innym, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji do niej.

Twoja reakcja?

Super
Super
73
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz