Home ludzie 9-letnia dziewczynka odkurzała samochody, aby zarobić na deskorolkę. Jeden z klientów zrobił coś strasznego…

9-letnia dziewczynka odkurzała samochody, aby zarobić na deskorolkę. Jeden z klientów zrobił coś strasznego…

Janka to 9-letnia dziewczynka, która za zgoda rodziców chciała zarobić nieco pieniędzy, aby spełnić swoje marzenie.

W wolnych chwilach postanowiła sprzątać samochody. Nic nie zapowiadało tego, że w pewnym momencie usłyszy od klienta „nie zapłacę”.

Na początku dziewczynka wydrukowała ogłoszenia i rozwiesiła w swojej okolicy. Było ich w sumie 40.

Treść ogłoszenia sporo wyjaśnia. Dzięki tej dorywczej pracy Janka chce zarobić na wymarzoną deskorolkę.

„Bardzo bym chciała samodzielnie zarobić na swoją elektryczną deskorolkę. Proponuję, że odkurzę Państwa samochód za 13 złotych,chyba że większy to troszkę drożej. Wystarczy się umówić z którymś z moich rodziców i podstawić samochód pod naszą klatkę. Zapraszam serdecznie, postaram się odkurzyć najładniej jak potrafię i uszkodzę samochodu” – tak brzmi treść ogłoszenia rozwieszanego przez dziewczynkę.

Pierwszego dnia nie zadzwonił nikt. Dopiero, gdy ogłoszenie trafiło do internetu, pojawili się pierwsi chętni. Najpierw zgłosiła się pewna kobieta, a później mężczyzna.

aut1

Jak mówi ojciec dziewczynki, pierwsze sprzątanie przebiegło bezproblemowo. Kobieta odjechała zadowolona i zapłaciła za usługę. „Kłopoty” pojawiły się przy drugim kliencie. Pod blok podjechał mężczyzna w Mercedesie. Zostawił samochód i powiedział, że wróci za 40 minut. Przed odejściem zakazał dziewczynce otwierać bagażnik.

aut2

Gdy mężczyzna wrócił i przyszła pora na płacenie, bez cienia skrępowania powiedział, że nie zapłaci. Ojciec dziewczynki mówi, że Jance dosłownie zaszkliły się oczy, gdy to usłyszała.

Zamiast pieniędzy mężczyzna postanowił… dać Jance deskorolkę! Wyjął ją z bagażnika, którego dziewczynka miała nie otwierać. 9-latka była mocno wzruszona i od razu pobiegła do swojego rodzeństwa, aby pochwalić się prezentem. Pan z Mercedesa uścisnął dłoń ojcu Janki i pogratulował mu sposobu wychowania córki.

– „Pamiętaj dziewczyno, każda praca do czegoś cię w życiu doprowadzi, a ciężka na pewno. Za twój upór i determinację postanowiłem dać ci deskę.”

aut3

Janka po otrzymaniu deskorolki przestała odkurzać auta. Akcja została odwołana, ale dziewczyna wykonała jeszcze wszystkie umówione usługi. Zebraną kwotę przeznaczyła na karmę dla zwierząt ze schroniska.

Źródło: facebook.com

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz