Home Porady Wystarczą 3-minutowe ćwiczenie, które wykona każdy, a ból w dolnej części pleców zniknie.

Wystarczą 3-minutowe ćwiczenie, które wykona każdy, a ból w dolnej części pleców zniknie.

Niewiele jest ćwiczeń, które wykonywane przez 4 – 5 minut dziennie przynoszą takie efekty. Możesz pozbyć się uciążliwego bólu pleców, wyrobić mięśnie brzucha i poprawić swoją postawę.

Jeśli tylko będziesz systematyczny, wszystko pójdzie zgodnie z planem. To ćwiczenie, to deska!

de1

Wykonując to ćwiczenie wzmacniasz mięśnie pleców. Jeśli wykonujesz je poprawnie, możesz być pewien, że nie obciążasz zbytnio kręgosłupa ani bioder.

Według Council on Exercise wykonywanie deski regularnie nie tylko pomaga uśmierzyć bóle pleców, ale również zapobiega występowaniu urazów kręgosłupa. Dzieje się tak, bo wzmocnione mięśnie są niczym usztywniony stelaż.

Takie ćwiczenia lubimy. Za jednym zamachem możesz zadbać o plecy i wyrobić wakacyjną sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że osoby z wadami kręgosłupa powinny najpierw „wyprostować” plecy, a dopiero później zabierać się za inne ćwiczenia.

Deska musi być wykonywana poprawnie. Inaczej możemy zrobić sobie krzywdę. Kiedy będziesz robić deskę po raz pierwszy, zrób to przed lustrem albo poproś kogoś o skorygowanie postawy.

de2

#1. Utrzymuj proste plecy, delikatnie ściągnij łopatki w tył i do dołu.

de3

#2. Pilnuj, aby miednica znajdowała się w jednej linii z plecami.

de4

#3. Głowa powinna być przedłużeniem kręgosłupa.

de5

Jeśli odczuwasz pracę mięśnie w dolnej części pleców, oznacza to, że ustawiłeś miednicę za nisko. Skoryguj ją tak, aby poczuć napięcie w mięśniach brzucha.

Ćwicz w seriach 3 – 4 powtórzenia po 30 sekund każde.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz