Home News „Fabienne” uderzy w duże polskie miasto. Schrońcie się!
4.84K

„Fabienne” uderzy w duże polskie miasto. Schrońcie się!

W sobotę jesienne ochłodzenia odczuła niemal cała Europa Środkowa. Teraz okazuje się, że mieszkańcy Śląska, jak i niemal całej Polski są w niebezpieczeństwie.

Rządowe Centrum Informacji ostrzega mieszkańców Wrocławia o niebezpieczeństwie, które związane jest z nadchodzącym niżem „Fabienne”. W ciągu dnia temperatura sięgała tam zaledwie 14 stopni, a opady deszczu miały mocno utrudnić poruszanie się po ulicach. Niekorzystna, niebezpieczna wręcz aura panuje również w Lubuskim.

Podmuchy wiatru we Wrocławiu mają osiągać prędkość nawet 90 km/h. Wiatrowi będzie towarzyszyć deszcz i mocne ochłodzenie.

– „Uwaga! Wieczorem na południu województwa silny wiatr. Schroń się. Zabezpiecz rzeczy, które porwane wiatrem są zagrożeniem. Śledź informacje pogodowe” – takiego SMS-a otrzymali dzisiaj mieszkańcy Dolnego Śląska. RCB ostrzegło w ten sposób przed wichurą.

Pilotażowy program ostrzegania przed niebezpieczeństwem jest jednym z najnowszych pomysłów Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Aby otrzymać SMS-em informacje o niekorzystnych warunkach pogodowych nie trzeba się nigdzie zapisywać. Centrum wysyła wiadomości ze względu na lokalizację.

Ostrzeżenia wysyłane są wyłącznie w sytuacjach, które mogą grozić bezpieczeństwu osób lub ich mienia. Centrum ostrzega przed nagłymi zmianami warunków atmosferycznych, intensywnymi burzami czy gwałtownymi nawałnicami.

Niż, który trafił nad Polskę przyniesie porywisty wiatr oraz deszcz. Wiatr nie przypomina na szczęście orkanu, ale z niedzieli na poniedziałek mieszkańcy Wrocławia i okolic odczują mocno niekorzystną aurę.

Najbardziej zagrożone są osoby, które zdecydowały się na wędrówkę po Śnieżce. Tam wiatr może osiągać nawet 150 km/h, a temperatura spadnie do 1 stopnia Celsjusza. Przez wiatr odczuwalna temperatura wyniesie nawet – 10 stopni!

W sieci pojawiły się już zdjęcia i filmy ukazujące działanie Fabienne. Niż dotarł już do województwa lubuskiego. Mieszkańcy informują o powstających trąbach powietrznych.

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
12
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz