Home ludzie Starszy mężczyzna złapał rzadką chorobę od swojego kota po tym, jak weterynarz źle go zdiagnozował. Teraz chce ostrzec innych.

Starszy mężczyzna złapał rzadką chorobę od swojego kota po tym, jak weterynarz źle go zdiagnozował. Teraz chce ostrzec innych.

Dla większości z nas praktycznie nie ma rzeczy, których nie zrobilibyśmy dla naszych zwierzaków.

Traktujemy je jako członków rodziny, więc gdy coś je boli albo są chore, robimy wszystko, aby im pomóc. Dla tego mężczyzny z Missouri poświęcenie wobec swojego kota kosztowało go prawie życie. 68-latek złapał chorobę od swojego kota. Tak rzadką, że dopiero teraz lekarze opisują je w dziennikach medycznych.

Według doniesień mężczyzna zaczął zauważać nabrzmiałe gule na prawej stronie szyi. Poszedł z nimi do lekarza dopiero po dwóch miesiącach, gdy dostał gorączki.

Przez pewien czas lekarze byli w kropce. Trzy wielkie wybrzuszenia wymagały testowania, ale nawet po tym ich pochodzenie nie było jasne. Sprawa zaczęła się powoli wyjaśniać, gdy okazało się, że jego kot zmarł na dwa dni przed pojawieniem się u niego symptomów.

kot1

Testy krwi wykazały, że cierpiał na gruczołową tularemię, chorobę wywołaną przez bakterie, które mogą doprowadzić nawet do śmiertelnego zapalenia płuc.

Okazało się, że wielkie gule na szyi były jego własnymi węzłami chłonnymi spuchniętymi przez infekcję.

Jego kot został zdiagnozowany z białaczką niedługo przed swoją śmiercią, więc właściciel nie przejmował się zbytnio podawaniem mu prednizonu. Prawdopodobnie jednak kot zmarł na chorobę, którą przekazał panu. Weterynarz źle zdiagnozował zwierzę przez zbyt małą ilość badań.

Przypuszczalnie kot zachorował przez zjedzenie zainfekowanej zdobyczy albo przez wypicie zanieczyszczonej wody.

Średnio rocznie odnotowuje się 100 – 200 przypadków tej choroby.

Na szczęście zarażony mężczyzna wyzdrowiał w ciągu trzech tygodni. Mimo wszystko, aż strach pomyśleć, że nasz ukochany zwierzak może na nas przenieść potencjalnie śmiertelną chorobę.

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
34
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz