Home Niesamowite Pająki przejmują miasto w Grecji. W ciągu jednej nocy wszystko zostało pokryte 300-metrową pajęczyną.

Pająki przejmują miasto w Grecji. W ciągu jednej nocy wszystko zostało pokryte 300-metrową pajęczyną.

Jeśli cierpisz z powodu arachnofobii poniższe zdjęcia i informacje raczej nie są dla Ciebie. Proponujemy też nie wybierać się w okolice greckiego Etoliko.

Mieszkańcy miasta Etoliko obudzili się w zeszły poniedziałek, aby dostrzec, że stali się bohaterami koszmaru każdej osoby, która boi się pająków. Gigantyczna, 300-metrowa pajęczyna pokryła jedną z części miasta.

Ogromna pajęczyna nie pominęła niczego. Pod siecią znalazły się drzewa, znaki, krzewy, samochody i cała wschodnia część plaży – wszystko.

O co chodzi? Wyjaśnienie jest bardzo proste.

Wielki pajęczy zjazd był przypadkowy. Migracje pająków są dość powszechne, ale niefortunny zbieg okoliczności sprawił, że spotkały się one w Etoliko.

W Grecji jest wyjątkowo upalne i wilgotne lato, czyli warunki wręcz idealne dla niektórych przedstawicieli pająków. Ogromna ilość komarów również sprawia, że jest to miejsce świetne dla nich.

Pająki odpowiedzialne za to, co stało się w Etoliko to najprawdopodobniej kwadratniki długonogie. Bardzo lubią ciepło i wilgoć. Swoje gniazda budują blisko wody, więc Etoliko zdaje się dla nich bardzo dobrym miejscem.

– „To tak, jakby pająki wykorzystywały te warunki i zorganizowały imprezę. Są spokrewnione, rozmnażają się i wkrótce pojawi się nowe pokolenie” – powiedziała Maria Chatzaki, profesor z Uniwersytetu w Tracji.

Pająki te nie są niebezpieczne, chociaż sceneria przypomina wyciągniętą z horroru. Przy okazji wyświadczają mieszkańcom przysługę – za gościnę pozbywają się komarów i innych niechcianych owadów.

Takie widoki należą do rzadkości. Ten gatunek pająka woli bowiem życie w samotności. Rodzinny zjazd jest więc zjawiskiem wyjątkowym, o którym zdecydowały przede wszystkim idealne warunki do godów. Pająki znikną razem z ochłodzeniem. Część z nich umrze, a pozostałe uciekną.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz