Home Poruszające Tragiczny skutek wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Tygrys dostał ataku w trakcie występu.

Tragiczny skutek wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Tygrys dostał ataku w trakcie występu.

Cyrk bez zwierząt powinien być normą. Nadal jednak aktywiści muszą stawać w obronie zwierzaków, które są wykorzystywane w takich miejscach.

Podczas jednego z występów pewnego cyrku doszło do naprawdę smutnej sytuacji. W trakcie występu tygrys, który przebywał na arenie wśród ludzi dostał ataku, prawdopodobnie padaczki.

Zachowanie opiekunów i widzów jest oburzające. Wszystko możesz obejrzeć na filmie poniżej. Sceny mogą być za mocne dla niektórych osób.

Cyrki nadal działają i nadal na ich arenach widujemy wytresowane słonie, małpy czy tygrysy. Oczywiście można się też wybrać do cyrku bez zwierząt, ale są one niczym igła w stogu siana.

Film, który zobaczysz poniżej dosłownie łamie nam serce. Tygrys, którego na nim widzimy, po pierwszych dwóch minutach występu dostał ataku padaczki. Zachowanie opiekunów zwierzaka pozostawia wiele do życzenia. Zwierzęciu nie została udzielona od razu odpowiednia pomoc. Występ nie został nawet przerwany. Przerwany występ bowiem równałby się ze zwrotem pieniędzy widzom, a na to przecież nie można sobie pozwolić…

Boli też reakcja widowni. Film jest naprawdę poruszający i pamiętajcie, że ostrzegaliśmy…

Jak możemy pomóc zwierzętom w cyrkach? Sprawę na pewno rozwiązałby odgórny zakaz ich wykorzystywania, ale nawet polski rząd wycofał się z zapisu, który miał to regulować.

Na całe szczęście świadomość ludzi w ciągu ostatnich kilkunastu lat mocno zwiększyła się i wiele osób zdaje sobie sprawę, że korzystanie z takich atrakcji jest przykładaniem ręki do cierpienia zwierzaków. Dlatego też nie powinniśmy chodzić do cyrku. Bądźmy dobrymi ludźmi i dobrze traktujmy zwierzęta. Nie pozwalajmy im cierpieć.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz