Home News Tragedia w Gdańsku. 3-latek i 8-latek spłonęli we własnym domu.

Tragedia w Gdańsku. 3-latek i 8-latek spłonęli we własnym domu.

W niedzielę rano w Gdańsku doszło do prawdziwej tragedii. W pożarze domku jednorodzinnego zginęło dwóch chłopców w wieku 3 i 8 lat. Ich matka była w stanie uratować tylko najmłodsze, trzecie dziecko.

W akcję ratunkową było zaangażowanych sześć zastępów straży pożarnej. Akcja gaszenia trwała ponad trzy godziny.

Kiedy w budynku zaczął rozprzestrzeniać się ogień kobieta wzięła najmłodsze dziecko na ręce i wyszła przez okno. Od razu otrzymała pomoc. Teraz przebywa wraz z dzieckiem w szpitalu. Kobieta otrzymała również pomoc psychologiczną.

Przyczyna pożaru jest obecnie badana przez prokuraturę i policję. Strażacy przeczesali miejsce zdarzenia w celu odpowiedniego zabezpieczenia terenu. Na miejscu pojawił się również biegły sądowy z zakresu pożarnictwa. Jego zadaniem jest ustalenie miejsca i przyczyny powstania pożaru. Obecnie nie znamy żadnych szczegółów.

Okazało się, że kobieta wraz z dziećmi nie była zameldowana na terenie Gdańska, a w gminie Żukowo. Paweł Adamowicz, prezydent miasta, zapewnił, że matce i dziecku zostanie zapewniona niezbędna pomoc.

– „Gdańsk deklaruje wszelką pomoc zarówno psychologiczną jak i materialną. Proszę Was obejmijmy też rodzinę dobrymi myślami i modlitwą.”

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz