Home News Jechał autem i pisał SMS-y. Nie zauważył, że potrącił dziecko i ciągnie jego ciało po ulicy.

Jechał autem i pisał SMS-y. Nie zauważył, że potrącił dziecko i ciągnie jego ciało po ulicy.

Do tych tragicznych wydarzeń doszło w Gniewczynie Trynieckiej na Podkarpaciu. 9-letni Sebastian wracał do domu ze szkoły, gdy nagle wjechał w niego samochód prowadzony przez 23-letniego Dawida K.

9-latek w ten tragiczny dzień wracał razem z mamą i siostrą ze szkoły. Cała trójka chciała przejść przez ulicę. Chłopiec rozejrzał się i wszedł na pasy. Nim ktokolwiek zareagował, w 9-latka uderzył samochód. Kierowca zorientował się dopiero po dłuższej chwili, cały czas ciągnąć za sobą ciało małego Sebastiana. Na wszystko patrzyła przerażona matka chłopca i jego młodsza siostra.

sms1

Tragedii można było uniknąć. Kierowca jechał 50 km/h, ale był rozproszony pisaniem SMS-ów. Jak udało się ustalić dziennikarzom, ostatnią wiadomość mężczyzna odczytał zaledwie 17 sekund przed potrąceniem dziecka.

sms2

Sąd był bezwzględny. Nie przychylił się do wniosku o łagodny wymiar kary. Ostatecznie Dawid K. usłyszał wyrok 3 lat pozbawienia wolności. Przez 8 nie będzie mógł prowadzić samochodu. Oprócz tego 23-latek musi zapłacić po 30 tysięcy złotych obojgu rodzicom. Będzie też musiał pokryć koszty sądowe.

sms3

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
37
Zły
Zły
33

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz