Home ludzie Sylwia i czwórka jej dzieci mieszkała na 25 metrach. Nie mieli nawet łazienki.

Sylwia i czwórka jej dzieci mieszkała na 25 metrach. Nie mieli nawet łazienki.

Katrzyna Dowbor już od jakiegoś czasu pomaga zmieniać życie ludzi na lepsze. Wszystko za sprawą programu „Nasz nowy dom”, w którym razem z ekipą robi wszystko, aby poprawiać życie innych.

Tym razem ekipa programu zawitała do małej wsi Kaliga w województwie świętokrzyskim. Tam na 25 metrach kwadratowych w 100-letnim domu, w jednej izbie przedzielonej meblościanką mieszkała Sylwia Szymanowska i czwórka jej dzieci – 12-letnia Patrycja, 11-letni Michał, 9-letnia Asia i 8-letni Dawid.

laz1

W domu nie było łazienki, wody i kanalizacji. Rodzina myła się w dziecięcej wanience. Dzieci nie miały gdzie spać, a do toalety musiały chodzić na dwór. Ściany pokryte były grzybem, odpadał tynk, instalacja elektryczna w każdej chwili mogła się zacząć palić, a na dachu pełno było rakotwórczego eternitu.

laz2

Katarzyna Dowbor świetnie zdawała sobie sprawę z tego, że takie warunki są tragiczne. Wraz z ekipą od razu zabrała się do pracy. W ciągu 5 dni zmienili stary, rozpadający się dom w ciepłe, przestronne i przytulne miejsce.

laz3

Matka czwórki dzieci nie miała łatwego życia. Nigdy nie poznała swoich rodziców, a to wpłynęło na podejście do własnych dzieci. Zawsze chciała im zapewnić to, czego sama nie mogła mieć. Codziennie obdarza je prawdziwą miłością i robi wszystko, aby niczego im nie brakowało.

laz4

Z programu możemy też dowiedzieć się, ze Sylwia została porzucona przez rodziców i adoptowana w wieku 2 lat. Poznała też miłość swojego życia i gdy wydawało się, że wszystko się układa, jej mąż zmarł zaledwie rok po ślubie.

laz5

Po jakimś czasie kobieta ponownie się związała. Po kilku latach związku jednak mężczyzna zaczął sięgać po alkohol i urządzać okropne awantury. Bił żonę i dzieci, znęcał się nad rodziną, a nawet groził, że podpali dom. W końcu Sylwia zdecydowała się na rozwód, którego chciały nawet jej dzieci, bo bały się nieprzewidywalnego alkoholika.

laz6

Na szczęście ekipa Katarzyny Dowbor zadbała o to, aby cała piątka odzyskała normalne życie.

laz7

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz