Home ludzie Rano obudził się z czerwonymi pręgami na plecach. Nie przypuszczał, że poprzedni wieczór zostawi taką pamiątkę.

Rano obudził się z czerwonymi pręgami na plecach. Nie przypuszczał, że poprzedni wieczór zostawi taką pamiątkę.

W krajach egzotycznych powszechne jest to, że w trakcie wypoczynku możesz doświadczyć prawdziwego regionalnego masażu.

Zanim się na to zdecydujesz warto jednak zapytać obsługę o jakie konkretnie usługi chodzi. Dlaczego? Bo możesz skończyć, jak ta para z Australii. Ich historia skończyła się szczęśliwie, ale różnie bywa…

Bali to popularny cel dla turystów z całego świata. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to raj, w którym za niewielkie pieniądze można poczuć się naprawdę dopieszczonym. Candise Raison i jej mąż Matthew pochodzą z Australii. Na Bali pojechali na 6 dni. W tym czasie zdecydowali się na masaż.

pr1

Jednak to, co miało być miłą i relaksującą terapią okazało się czymś zupełnie innym. Matthew był wstrząśnięty, gdy następnego dnia na plecach odkrył ogromne czerwone paski.

Candise powiedziała w wywiadzie, że masaż zamówili przy pomocy aplikacji. Obsługa została poproszona o to, aby przyszła do pokoju pary, i tak też się stało.

Kiedy masażyści dotarli na miejsce, para z Australii była nieco zmęczona. Kiedy jeden z nich zapytał Matthew czy chce, aby wydostać z niego czerwonego smoka, mężczyzna nie wiedząc, co go czeka, zgodził się.

pr2

Para nie rozumiała, co chce zrobić masażysta, ale założyła, że jest to jakieś zwykłe wyrażenie, które miało brzmieć lepiej marketingowo.

Candise spojrzała na masażystę i powiedziała:

– „Nie wiem, co ma pan na myśli, ale mój mąż mówi, że spróbuje tego czerwonego smoka. Zaczął się masaż, w trakcie którego powiedziano mojemu mężowi, że jutro stanie się czerwonym smokiem. Uśmiechnęłam się pod nosem, nie mając pojęcia, że tak właśnie będzie.”

Ten rodzaj masażu nazywa się gua sha, a jego zadaniem jest uwolnienie zanieczyszczeń z tkanki mięśniowej. Najczęściej wykorzystuje się go przy pomocy kamieni lub jednej ze strony monety, aby „zeskrobać” skórę na plecach osoby. Często na ciele pojawiają się wtedy szkarłatne czerwone paski.

pr3

Następnego dnia plecy mężczyzny były pokryte czerwonymi pasam.

– „Gdy tylko zobaczyłam go rano, to nie mogłam wytrzymać ze śmiechu. Faktycznie wyglądał tak, jak zapowiadał masażysta.”

Niekonwencjonalna metoda miała podobno znaczący wpływ na leczenie chronicznego bólu pleców Matthew. Okazało się, że sposób ten był na tyle skuteczny, iż mężczyzna pozbył się napięć mięśniowych, z którymi zmagał się od trzech lat.

– „Mój mąż po tym „czerwonym” masażu już później nie skarżył się na bóle. To jest niesamowite. Ślady utrzymywały się na ciele przez około pięć dni, ale było warto!”

pr4

Źródło: facebook.com

Twoja reakcja?

Super
Super
71
Ha ha
Ha ha
56
Wow
Wow
61
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
25

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz