Home Porady Włamywacze wykorzystują sztuczkę z taśmą klejącą. Dzięki niej łatwiej mogą okraść Twoje mieszkanie.

Włamywacze wykorzystują sztuczkę z taśmą klejącą. Dzięki niej łatwiej mogą okraść Twoje mieszkanie.

Do właścicieli domów trafiło ostrzeżenie dotyczące nowej „sztuczki ze sprzedaży”, którą stosują potencjalni złodzieje, by oznaczać domy jako łatwe.

Dom zasadniczo powinien być bezpiecznym i spokojnym miejscem, gdzie czujemy się dobrze, ale każdy może stać się łatwym celem dla włamywaczy.

Okazuje się, że złodzieje są sprytniejsi niż mógłbyś przypuszczać i od jakiegoś czasu stosują prostą, ale bardzo podstępną sztuczkę polegającą na oznaczaniu nieruchomości łatwych do obrabowania.

W Wielkiej Brytanii stosuje się pewien trik, który polega na przyklejeniu przezroczystej taśmy na dziurkę od klucza. W ten sposób włamywacze sprawdzają czy dane domy są puste lub czy w danym czasie domownicy wyjechali. Podobno złodzieje w Polsce również zaczęli korzystać z tego sposobu.

Przez przyklejenie taśmy rabusie widzą czy mieszkańcy danego mieszkania wrócili do niego i odkleili ją czy została nienaruszona. Wtedy też wiedzą, że można spokojnie się włamywać.

tas1

Sztuczka ta sprawdza się w przypadku, gdy ktoś wyjechał na wakacje lub umarł, a mieszkanie czeka na odczytanie testamentu. Osoby, które spotkały się z zaklejonym zamkiem z początku nie zdawały sobie sprawy z zagrożenia. Większość z nich sądziła, że to po prostu jakiś głupi żart.

tas2

Na szczęście istnieje kilka sposobów jak można odstraszyć złodziei. Alarm lub szczekanie psa mogą sprawić, że złodziej zrezygnuje z okradania Twojego mieszkania. Dodatkowo pamiętaj o zamykaniu okien i drzwi przed wyjazdem. Jeśli wyjeżdżasz na dłużej poproś znajomego lub sąsiada aby od czasu do czasu zaglądał do Twojego domu i sprawdzał czy wszystko jest w porządku.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz