Home News Wiemy jaką decyzję podjął rząd w sprawie psów na łańcuchach i zwierząt futerkowych. Obiecywano wiele…

Wiemy jaką decyzję podjął rząd w sprawie psów na łańcuchach i zwierząt futerkowych. Obiecywano wiele…

Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć o planowanej rewolucji w ustawie o ochronie zwierząt. Jak rząd wywiązał się z tych deklaracji?

Obiecano, że właściciele trzymający swoje psy na łańcuchach będą surowo karani, a hodowanie zwierząt na futra będzie zakazane. Taki przynajmniej był projekt ustawy, którą poparł sam Jarosław Kaczyński. Niestety nie wszystko poszło tak, jak planowano, a rząd podjął decyzję w tej sprawie.

zw1

Zamiast kar dla właścicieli trzymających psy na łańcuchu i zamiast zakazu hodowania zwierząt na futra dostaliśmy tylko małą zmianę.

Wcześniej legalne było trzymanie psa na łańcuchu o długości co najmniej 3 metrów. Ustawa miała całkowicie zakazać takiego postępowania, ale to nie nastąpi. Zamiast tego rząd tylko wydłużył długość łańcucha. Od teraz czworonogi można trzymać na łańcuchach o długości co najmniej 5 metrów.

zw2

Co ze zwierzętami hodowanymi na futra? W tej kwestii również obiecywano sporo. Z początku projekt ustawy zakładał całkowity zakaz. To jednak nie spodobało się właścicielom takich biznesów, którzy wszczęli protest.

Zamiast tego rząd ma zamiar wprowadzić nakaz trzymania zwierząt w większych klatkach oraz obowiązek dostarczania im wody. To niewiele da, bo taka ustawa może spowodować nieopłacalność biznesu. Zwierzęta będą nadal cierpieć, a hodowle przeniosą się najprawdopodobniej na Ukrainę.

zw3

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz