Home zdrowie Spanie w łóżku razem z psem wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Oto 7 zalet.

Spanie w łóżku razem z psem wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Oto 7 zalet.

Każdy z nas nie raz słyszał, że nie powinniśmy pozwalać psom spać w naszych łóżkach. Czy zastanawiałeś się jednak kiedyś dlaczego tak się mówi?

Okazuje się, że towarzystwo psa w trakcie snu ma sporo korzyści dla naszego zdrowia. Poniżej znajdziesz siedem istotnych plusów takiego postępowania.

#1. Zapewniają nam komfort

pies1

Nie wiadomo czy to przez ciepło, czy przez rytmiczne oddychanie, ale w obecności swojego czworonoga poczujesz się naprawdę komfortowo. W końcu to Twój najlepszy przyjaciel, przy którym jest ci dobrze.

#2. Pomaga walczyć z bezsennością

pies2

Dzięki obecności psiaka w Twoim łóżku będziesz mógł zupełnie się zrelaksować, a w konsekwencji spokojnie zasnąć.

#3. Przytulanie z pupilem łagodzi stres i niepokój

pies3

Pozytywne nastawienie zwierząt zdaje się być zaraźliwe, a ich uprzejmy charakter potrafi działać kojąco i łagodzi stres. Z pewnością łatwo zaśniesz i nie będziesz mieć problemów ze snem jeśli Twój pies będzie przy Twoim boku.

#4. Zapewniają ciepło

pies4

Ciepłe ciała i tendencja do zwijania się w kłębek blisko właściciela sprawiają, że masz w łóżku swój własny, prywatny grzejnik. W trakcie zimy jest to naprawdę ogromna zaleta.

#5. Pomagają walczyć z depresją

pies5

Twój pies kocha Cię bezwarunkowo, a to bardzo ważne, gdy przechodzisz gorszy okres w życiu. Szczera i bezwarunkowa miłość Twojego zwierzaka potrafi działać cuda.

#6. Dzięki nim czujesz się bezpiecznie

pies6

Psy mają świetny słuch i reagują od razu, gdy w pobliżu pojawi się potencjalne zagrożenie. Mając przy boku takiego ochroniarza nie trzeba się niczego obawiać.

#7. Jest to równie ważne dla nich

pies7

Ponieważ Twój czworonóg dosłownie nie widzi świata poza Tobą i jesteś dla niego najważniejszy, kocha spędzać z Tobą każdą chwilę.

Jak to wygląda w Twoim przypadku? Śpisz ze swoim pupilem?

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz