Home ludzie 17-letnia dziewczyna leżała w szpitalu, gdy przyszedł do niej ksiądz i zaczął dotykać bioder i ust…

17-letnia dziewczyna leżała w szpitalu, gdy przyszedł do niej ksiądz i zaczął dotykać bioder i ust…

Film „Kler” ukazuje skrajny obraz Kościoła i wywołał ogromne kontrowersje. I choć może się wydawać, że takie historie są naciągane, co jakiś czas słyszymy o księżach, którzy dopuścili się molestowania.

W tym wypadku ofiarą księdza była pacjentka Szpitala Specjalistycznego w Pile, która w kwietniu przebywała na oddziale chirurgii dziecięcej. Pewnego dnia przyszedł do niej kapelan. Z początku nic nie wskazywało na to, że mógłby się zachować w nieodpowiedni sposób, ale w pewnym momencie duchowny zaczął dotykać jej bioder, ust, a nawet chciał ją pocałować.

ks1

17-letnia pacjentka szpitala w Pile oskarżyła 66-letniego kapelana o molestowanie. Ksiądz Jerzy został zatrzymany. Choć duchowny nie przyznał się do winy, prokuratura postawiła mu zarzuty „doprowadzenia nastolatki do innej czynności seksualnej”. Zwrot w całej sprawie nastąpił dopiero teraz.

Ksiądz ostatnio zmienił swoje zeznania i przyznał się do zarzucanych czynów. W tym celu złożył specjalny wniosek, w którym uznał, że dobrowolnie podda się karze, ale chce uniknąć procesu.

Prokuratura wniosła o karę pozbawienia wolności w zawieszeniu. Sprzeciw oczywiście może złożyć strona pokrzywdzona. Obcenie jednak nie wiadomo, jak do sprawy odniósł się pełnomocnik pokrzywdzonej nastolatki. Na zaproponowaną karę musi również zgodzić się sąd i pokrzywdzona. Nie wyznaczono jeszcze terminu posiedzenia.

Prokurator w ten sposób chce uniemożliwić 66-letniemu duchownemu jakikolwiek kontakt z dziećmi. Zastosował wobec oskarżonego dozór policji oraz zakaz kontaktowania ze świadkami i pokrzywdzoną, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i zakaz pełnienia działalności związanej z wychowywaniem, edukacją, opieką nad małoletnimi i sprawowania funkcji kapelana w placówkach służby zdrowia.

Za molestowanie nieletniej księdzu może grozić nawet 12 lat więzienia.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
5

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz