Home jedzenie Ugotował coca-colę. Otrzymał czarny lepik cukru…

Ugotował coca-colę. Otrzymał czarny lepik cukru…

Zastanawiałeś się kiedyś ile cukru znajduje się w szklance z colą? Jeśli nie, obejrzyj poniższe wideo, bo odpowiedź może Cię zaskoczyć…

co1

W obecnych czasach coraz więcej osób uzależnia się od fast foodów. Gazowane napoje stają się normalnym dodatkiem do każdego posiłku. Gdy wypijasz puszkę napoju zastanawiasz się ile cukru zawiera?

Popatrz tylko na film z eksperymentu poniżej, a prawdopodobnie zrozumiesz dlaczego tak wiele osób wnioskuje, że napoje gazowane są szkodliwe dla zdrowia.

co2

Mężczyzna zagotował coca-colę, aby ukazać rzeczywisty cukier, który zawarty jest w tym napoju. Po gotowaniu napoju przez 15 minut powstał z niego syrop koloidalny. Napój pozostawia grubą, lepką substancję podobną do karmelu.

Jeśli będziemy pić za dużo tego typu napojów, możemy bardzo szybko przybrać na wadze. W 100 ml coli znajduje się 10,6 g cukru. W 375 ml tego napoju znajduje się więc 39,75 g cukru, a to odpowiada 13 łyżeczkom cukru.

co3

Mężczyzna przez 10 miesięcy wypijał 10 puszek coli dziennie, aby sprawdzić, jak to na niego wpłynie. W efekcie po miesiącu jego ciśnienie wzrosło do 145/96.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz