Home News Jackowski twierdzi, że takiej zimy, jak ta nie było od wielu lat. „Będzie poważnie”.
15.71K

Jackowski twierdzi, że takiej zimy, jak ta nie było od wielu lat. „Będzie poważnie”.

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Dni są coraz krótsze i zimniejsze, a nocami pojawiają się pierwsze przymrozki. Opady śniegu, ujemne temperatury czy oblodzone drogi są już tylko kwestią czasu.

Dziennikarze zapytali Krzysztofa Jackowskiego o to, jak będzie wyglądać tegoroczna zima. Czy jego przepowiednie się sprawdzą?

zim1

Kiedy trzeba będzie wyciągnąć zimowe kurtki z szafy? Czy zima zaskoczy nas wcześniej niż moglibyśmy się spodziewać? Jak przedstawia się długoterminowa prognoza pogody na zimę 2018/2019?

Krzysztof Jackowski o październiku 2018:

– „Ja uważam, że październik do połowy, a nawet może do 22 dnia miesiąca, będzie jak na tę porę roku, ciepły. Tuż po tym nastąpi załamanie pogody i co najdziwniejsze – mogą się pojawiać epizody ze śniegiem. To nie będzie jeszcze zima, ale spore ochłodzenie.”

Krzysztof Jackowski o listopadzie 2018:

– „Sytuacja unormuje się w listopadzie. Pogoda w tym miesiącu będzie mało przyjemna, dżdżysta. Będą się czasem zdarzać okresy słoneczne, ale już znacznie rzadziej niż choćby w październiku.”

Krzysztof Jackowski o grudniu 2018:

– „Grudzień zacznie się w moim odczuciu w miarę ciepło, ale wtedy doświadczymy też pierwszego poważnego ataku zimy. Wydaje mi się, że w okresie między 15 a 24 grudnia może padać obficie śnieg i chwycić tęgi mróz. Po okresie świątecznym zima nieco odpuści.”

Krzysztof Jackowski o styczniu i lutym 2019:

– „W styczniu i w lutym będzie już poważna zima. W stosunku do innych zim, w ostatnich ośmiu, dziewięciu latach, to będzie poważna i tęga zima. Przyszłoroczny styczeń i luty to będą okresy zimy, której od dawna u nas nie było. W styczniu, a nawet już w grudniu mogą wystąpić ostre mrozy.”

Twoja reakcja?

Super
Super
48
Ha ha
Ha ha
142
Wow
Wow
90
Smutny
Smutny
135
Zły
Zły
134

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz