Home Poruszające Wierny pies spogląda do trumny właściciela. Jego żona dokonuje wtedy niezwykłego odkrycia.

Wierny pies spogląda do trumny właściciela. Jego żona dokonuje wtedy niezwykłego odkrycia.

Utrata kogoś, kogo kochasz to zawsze straszny cios niezależnie od tego czy było to nagłe czy miałeś czas się przygotować. Jednak nie tylko ludzie są w żałobie. Zwierzęta również.

Utrata ukochanej osoby może dotknąć zwierzaki bardzo mocno. To lojalni towarzysze i gdy budzą się pewnego dnia bez osoby, która była z nimi przez całe życie, może być to dla nich ogromny szok.

Ich dom i właściciel to często jedyne rzeczy jakie psy znają i gdy to się kończy, psiaki mogą być zdezorientowane. Sadie, 13-letni mieszaniec bardzo dobrze wie, jak ciężko jest stracić kogoś.

tr1

Sadie miała zaledwie osiem tygodni, gdy trafiła do swojej rodziny i od tamtej pory była ukochanym jej członkiem. Wytworzyła mocną więź ze swoimi panami, więc gdy jedno z jej ludzkich rodziców odeszło, suczka wpadła w żałobę.

Andy Baelieu, który wychował psiaka nagle dostał zawału serca. Ratownicy starali się go uratować, ale niestety im się nie udało. Sadie cały czas była przy swoim panu, trącając jego rękę.

Jego żona Julia Baelieu miała złamane serce, gdy jej mąż zmarł i zauważyła, że Sadie przeżywa tę sytuację równie ciężko.

tr2

Pies codziennie towarzyszył Andy’emu w drodze do pracy i po jego śmierci po prostu wyglądał przez okno. Przez 10 dni między śmiercią pana, a jego pogrzebem Sadie przestała jeść i schudła 5 kilo.

– „Żałoba to nie tylko ludzka emocja. Miłość to nie tylko ludzka emocja. Są to rzeczy, które czują również zwierzęta” – mówi Barbara J. King, profesor antropologii w College of William and Mary oraz autorka „How Animals Grieve”.

Julia rozumiała, że Sadie była smutna po śmierci najlepszego przyjaciela i nie ulegało wątpliwości, że będzie brała udział w ceremonii pogrzebu.

Gdy przyszedł ten dzień Julia i Sadie jako ostatnie weszły do pomieszczenia z trumną. Suczka położyła swoje przednie łapy na trumnie i popatrzyła do środka.

Gdy wszystko się skończyło, pani i psiak wróciły do domu i Sadie wtedy zjadła swój pierwszy posiłek od kilku dni.

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
131
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz