Home Niesamowite Tylko 1 na 5 osób jest w stanie od razu rozwiązać tę zagadkę. Dasz radę zgadnąć, jak ma na imię czwarty syn?

Tylko 1 na 5 osób jest w stanie od razu rozwiązać tę zagadkę. Dasz radę zgadnąć, jak ma na imię czwarty syn?

Zagadki i łamigłówki to świetny sposób na poprawę swojej sprawności umysłowej. Każdemu z nas przyda się nieco treningu mózgu.

Gdy odwiedzam swoich dziadków, prawie zawsze rozwiązują krzyżówki, sudoku czy zajmują się innymi zagadkami. Twierdzą, ze dzięki temu ich umysły są świeższe i jestem w stanie w to uwierzyć.

Aktywowanie swojego mózgu poprzez najróżniejsze wyzwania jest zdecydowanie dobre i zdrowe.

zag1

 

Sam wiem, jak leniwy robię się od oglądania telewizji czy przeglądania internetu nawet przez chwilę. Zajęcie się czymś, co zmusza Cię do pomyślenia to świetny sposób na pobudzenie się. Takie rzeczy naprawdę potrafią nas obudzić i „zapalić światła”.

Na tę zagadkę trafiliśmy już jakiś czas temu. Podobno tylko 20% ludzi potrafi rozwiązać ją od razu. To dziwne, bo nie jest ona tak ciężka.

Z takimi zagadkami sprawa wygląda tak, że albo rozwiążesz je od razu, albo będziesz nad nimi siedział przez dłuższą chwilę, nim wpadniesz na rozwiązanie.

W każdym razie, oto zagadka:

Ojciec Szymona ma czterech synów o imionach: Maj, Czerwiec i Lipiec. Jak ma na imię czwarty syn?

zag

Znasz odpowiedź?

Żeby ją odnaleźć, wystarczy przeczytać pytanie.

Jeśli udało Ci się zgadnąć, gratulacje: jesteś w 20% ludzi, którzy tego dokonali.

Jeśli nie udało Ci się, poniżej znajdziesz odpowiedź.

Imię czwartego syna to… Szymon. „Ojciec Szymona ma czterech synów…”, to oznacza, że Szymon jest jednym z rzeczonych synów!

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz