Home ludzie Benedykt XVI jest w bardzo ciężkim stanie. Brat przyznał: Modlę się za jego dobrą śmierć…
19.97K

Benedykt XVI jest w bardzo ciężkim stanie. Brat przyznał: Modlę się za jego dobrą śmierć…

Starszy brat Benedykta XVI – 94-letni Georg Ratzinger wyznał przerażającą prawdę o stanie zdrowia brata.

W wywiadzie dla niemieckiego pisma „Neue Post” wyznał, że choroba, na którą cierpi były papież jest poważna. Duchowny mówi, że Bendeykt XVI cierpi na postępujący paraliż i musi poruszać się na wózku inwalidzkim. Biuro prasowe Watykanu zaprzecza.

ben1

– „Najbardziej obawiam się, że paraliż może dotrzeć do serca. I to może się szybko skończyć. Codziennie modlę się o dobrą śmierć dla mnie i dla mojego brata” – wyznał 94-letni Georg Ratzinger w rozmowie z „Neue Post”.

Georg Ratzinger mieszka w Ratyzbonie. Wyznał, że ma stały kontakt telefoniczny z bratem i jeśli zdrowie mu pozwoli, pojedzie w kwietniu do Watykanu, aby odwiedzić Benedykta XVI z okazji jego urodzin.

Niedawno sam emerytowany papież odpowiedział na pytania o swój stan zdrowia. Wyznał wtedy, że „pielgrzymuje do Domu Ojca”.

ben2

Biuro prasowe Watykanu zaprzecza jednak wszelkim doniesieniom o chorobie papieża.

– „Domniemane informacje o chorobie paraliżującej i zwyrodnieniowej są fałszywe. Za dwa miesiące Benedykt XVI skończy 91 lat i, jak sam to ostatnio powiedział, czuje ciężar lat, co jest normalne w tym wieku” – komentują przedstawiciele Watykanu cytowani przez włoskie media.

28 lutego 2013 roku Benedykt XVI abdykował. Od tamtego czasu rzadko widuje się go na oficjalnych wydarzeniach związanych ze Stolicą Apostolską. Jednym z powodów jego ustąpienia z funkcji miały być właśnie problemy ze zdrowiem.

ben3

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
18
Smutny
Smutny
422
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz