Home ludzie Ciężko pracujący kelner, który spodziewa się czwartego dziecka, zobaczył notkę na rachunku dotyczącą jego wieku. Nie mógł w to uwierzyć.

Ciężko pracujący kelner, który spodziewa się czwartego dziecka, zobaczył notkę na rachunku dotyczącą jego wieku. Nie mógł w to uwierzyć.

Często zdarza się, że spędzasz sobie miły wieczór w restauracji i widzisz kelnera, który zajmuje się wieloma klientami i wygląda na mocno zestresowanego.

Tacy ludzie ciężko pracują i to często na kilka etatów, spędzając długie godziny na nogach, starając się, aby Twój wieczór był, jak najprzyjemniejszy. Zdajemy sobie sprawę również z tego, że nie jest to dobrze płatna praca, więc przynajmniej możemy dać im napiwek.

David Fabila bardzo dobrze wie, jak to jest pracować jako kelner. Pracował w jednym miejscu od rana, a wieczorem przychodził do pewnego baru w Kalifornii, aby służyć gościom. Tamtego dnia zeszło się mnóstwo osób i mężczyzna miał problem, aby wszystko ogarnąć. Nie był to jego dzień. Nagle pojawiła się spora grupa ludzi i to zmieniło ten dzień całkowicie.

David pracował w ogródku należącym do lokalu sam. Było to miejsce, w którym chciał siedzieć każdy, więc David miał stały napływ nowych klientów.

kel1

Ojciec trójki dzieci powiedział swoim współpracownikom, że ma ciężki dzień. Właśnie przyszedł z innej pracy i był wyczerpany.

Steffen Berr, student, i jego znajomi siadł przy stoliku, który obsługiwał David. Zauważył, jak ciężko pracuje mężczyzna. David był tak zajęty innymi stolikami, że właściwie nic nie powiedział młodemu człowiekowi.

Jednak, gdy David podszedł, aby zamknąć rachunek Steffena, zobaczył notkę napisaną na paragonie.

– „Jesteśmy młodzi, ale warto nas obsługiwać.”

Rachunek opiewał na 191,35. David zerknął na napiwek – był taki sam, jak wysokość rachunku 0 191,35. Młody człowiek zostawił w sumie prawie 400 dolarów.

kel2

David myślał, że klient się pomylił i jeszcze raz sprawdził wszystkie liczby.

– „Dopóki nie pracujesz w tej branży, nie zdajesz sobie sprawy z tego ile napiwki znaczą dla kelnera czy barmana” – mówi David.

– „Wiem, jak to jest. Pracowałem jako kelner w Teksasie, więc zdecydowałem się pokazać to, że doceniam jego pracę” – powiedział Steffen.

Steffen nie wiedział wtedy, że David pracuje na dwa etaty i spodziewa się czwartego dziecka.

– „Jestem w sytuacji, że mam środki i szczęście, aby móc tak robić, więc czemu tego nie robić? Cieszę się, że tak postąpiłem. Potrzebował tych pieniędzy bardziej niż ja” – dodaje Steffen.

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz