Home Poruszające Pracownicy szpitala stanęli w rzędzie, aby oddać hołd, gdy dawca organów został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Pracownicy szpitala stanęli w rzędzie, aby oddać hołd, gdy dawca organów został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Na całym świecie rodziny czekają na to, aż ich bliscy czekający na organy otrzymają je. Ironiczne jest to, że gdy w końcu do tego dojdzie, oznacza to, iż jakaś inna rodzina straciła swojego bliskiego.

Pewnie dlatego temat oddawania organów pozostaje delikatnym. Zdecydowanie się na oddanie organów sprawia, że możemy „dać komuś życie”, ale często nie jest to łatwe do przełknięcia dla rodziny.

Personel z St. Luke’s Meridian Medical Center w Idaho bardzo dobrze wie, jak ciężko jest niektórym pogodzić się z oddaniem narządów ich ukochanych osób komuś innemu.

sz1

Oczywiście pracownicy tej placówki wiedzą też, jak to jest, gdy ktoś otrzyma potrzebne narządy.

W tym konkretnym szpitalu istnieje pewna tradycja, która wywołała zamieszanie w sieci.

Nazywają ją „Walk of Respect”, czyli „Spacerem szacunku”, a zdjęcia obrazujące takie sytuacje odbiły się szerokim echem. Widać, jak personel stoi w dwóch rzędach na całej długości korytarza, oddając hołd, a środkiem transportowany jest ktoś, kto oddaje narządy komuś w potrzebie.

sz2

Tradycja ta została zapoczątkowana kilka lat temu przez ordynatora OIOM-u w tym szpitalu, Deb Compton.

– „Rodzina i przyjaciele tych, którzy podarowali dar życia doceniają ten gest respektu i współczucia w wykonaniu personelu. W przypadku tego konkretnego Spaceru Szacunku usłyszano, jak żona dawcy mówi do swoich dzieci: ‚Oto wasz ojciec bohater jest witany w niebiosach’.

Ten gest pozostawia na rodzinach i bliskich ogromne wrażenie i liczę, że również moment spokoju w całej żałobie. Nie jest to tylko ważny proces dla bliskich, ale i dla personelu, który zajmie się pacjentem. Maja czas na chwilę zadumy.”

Lara Leigh Vick skomentowała post, twierdząc, że jej brat Paul oddał organy. Jako dla jego siostry czas ten był ciężki, ale jako pielęgniarka zdawała sobie sprawę, że jest to ważne i potrzebne.

sz3

– „Jako zdrowy dawca, Paul uratował wiele żyć przez swoją śmierć. Jako pielęgniarka był to dla mnie słodko-gorzki moment. Wiedziałam, że mój brat pomógł innym. Nadal za nim tęsknię. Umarł za szybko.”

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz