Home ludzie Matka użyła swojego własnego ciała jako tarczy, aby osłonić dziecko. Wspaniała reakcja.

Matka użyła swojego własnego ciała jako tarczy, aby osłonić dziecko. Wspaniała reakcja.

23-letnia Fiona Simpson, jej 4-miesięczna córka Clara oraz 78-letnia babcia były na pewnej autostradzie w pobliżu wybrzeża Australii. Wtedy zaskoczyła ich burza z gradem.

Bardzo szybko zasięg widzenia młodej matki skrócił się do minimum. Kobieta nie miała innego wyjścia, jak zatrzymać auto. Kilka sekund później stanęła przed najgorszą decyzją w swoim życiu.

mat1

Ostrzeżenia o załamaniu pogody zbyt późno dotarły do młodej kobiety. Nagle z nieba zaczęły spadać kule wielkości piłek tenisowych i z ogromną siłą zaczęły uderzać w dach auta. Nagle grad wybił tylną szybę, zaraz obok małej Clary, która siedziała w foteliku samochodowym. Niczym armatnie kule, grad zaczął wpadać do pojazdu. Młoda matka w panice wskoczyła na tyle siedzenie, aby ochronić dziecko swoim własnym ciałem.

mat2

Mimo iż Fiona otrzymuje kolejne gradowe ciosy i odczuwa potężny ból, nie rusza się nawet o centymetr. Chwilę później przednie i boczne szyby również pękają. Teraz babcia Fiony znalazła się w niebezpieczeństwie. W ciągu kilku sekund 23-latka musi podjąć kolejną trudną decyzję. Wyjęła córeczkę z fotelika, wróciła na siedzenie kierowcy i umieściła małą na podłodze. Tam mała Clara była bezpieczna. Teraz Fiona może zająć się babcią. W wywiadzie powiedziała:

– „Usłyszałam płacz Clary, ale nie mogłam jej trzymać w ramionach, ponieważ jedynym bezpiecznym miejscem była podłoga w samochodzie.”

Mimo starań Fiony, aby ochronić babcię od gradu, twarde kule raz po raz uderzają staruszkę. W trakcie tej burzy samochód został prawie doszczętnie zniszczony. Kobiecie udało się jednak ruszyć i zjechać z autostrady. Fiona zatrzymała się przy pierwszym domu i poprosiła o pomoc. Domownicy natychmiast wezwali karetkę.

mat3

Dziecko doznało jedynie niewielkich obrażeń. Ciało jej matki pokryte jest ogromną ilością siniaków. Obie jednak mogły opuścić szpital jeszcze tego samego dnia. Jedynie babcia została zatrzymana na obserwację. Burza, która zaskoczyła rodzinę wyrządziła spore szkody w Queensland w Australii. Zmarło wiele wypasanych zwierząt, a grad zniszczył nawet całe domy.

mat4

– „Dopiero później zdałam sobie sprawę, że moja córka mogła zostać poważnie zraniona lub nawet zabita, gdybym nie zadziałała. Jestem matką i zawsze zrobię wszystko, by chronić swoje dziecko, bez względu na to, co się ze mną stanie. Zrobiłabym to jeszcze raz” – mówi 23-latka.

Tylko dzięki Fionie i jej szybkiej reakcji jej rodzina uniknęła uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci. Wielkie brawa za zachowanie zimnej krwi.

Twoja reakcja?

Super
Super
21
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz