Home Poruszające W trakcie wykonywania cesarskiego cięcia lekarz popełnił błąd. Rozciął głowę dziecka skalpelem.

W trakcie wykonywania cesarskiego cięcia lekarz popełnił błąd. Rozciął głowę dziecka skalpelem.

W 2013 roku Claire Smith i jej partner Scott Allen, rodzice 18-letniego syna i 22-letniej córki, czekali na narodziny kolejnego potomka.

Ciąża była zagrożona już od samego początku, ale udało się ją doprowadzić, aż do 30 tygodnia. Wtedy też kobiecie niespodziewanie odeszły wody.

Claire trafiła do szpitala i spędziła w nim 5 dni, po czym została wypisana. Wróciła tam jednak 3 tygodnie później. Tym razem lekarze podjęli decyzję o przeprowadzeniu cesarki. Przyszli rodzice byli przeszczęśliwi. Nie mogli doczekać się, aż ich maleństwo pojawi się na świecie.

Malutki Carson Allen zmarł zaledwie 3 godziny po urodzeniu. Przyczyna śmierci jest wstrząsająca. Maluch miał krwotok mózgowy, a wyniki sekcji zwłok nie pozostawiły złudzeń. Lekarz popełnił błąd. Przez przypadek rozciął dziecku skalpelem główkę.

Para poszła z tą sprawą do sądu. Orzeczenie lekarskie stwierdza, że był to wynik nieszczęśliwego wypadku. Wtedy też rozpoczął się spór z placówką, który trwał ponad 4 lata. W jego trakcie Claire musiała udowadniać, że nie mogła zapobiec śmierci swojego dziecka w żaden sposób.

Po 4,5 roku sąd w końcu uznał, że kobieta nie była wystarczająco poinformowana przez personel szpitala o ryzyku, jakie wiąże się z cesarskim cięciem. Podkreślano też, że śmierć dziecka nie była winą matki.

Para otrzymała odszkodowanie i oficjalne przeprosiny.

– „Składamy najszczersze kondolencje dla rodziny zmarłego Carsona. (…)Przepraszamy również za wszelkie braki w naszej trosce, mając świadomość tego, że żadne słowa i żadna kwota pieniężna nie ukoją bólu po stracie dziecka.”

Claire chciała, aby inni usłyszeli o tym, co się jej przytrafiło. Liczy na to, że pomoże to zapobiec podobnym tragediom w przyszłości i zwiększy świadomość rodziców na temat tego, jak ryzykownym zabiegiem jest cesarskie cięcie.

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz