Home News Zawalił się sufit w jednej z największych w Polsce galerii handlowych.
517

Zawalił się sufit w jednej z największych w Polsce galerii handlowych.

Zawalił się sufit w jednej z największych w Polsce galerii handlowych.

Z Rzeszowa napływają do nas kolejne informacje o ogromnej tragedii, która przed południem miała miejsce w jednej z galerii handlowych. Na miejscu pracują służby, które ewakuują klientów.

W galerii handlowej doszło do zdarzenia, które zagrażało wszystkim, będącym akurat na niedzielnych zakupach. Kilka minut po godzinie 11 w Galerii Rzeszów miała miejsce tragedia. W jednym ze sklepów doszło do zawalenia się sufitu. Obecnie nie wiadomo jeszcze co było tego przyczyną.

– „Zawalił się sufit. Pracownicy stoją pod galeria. Pełno straży pożarnej” – pisze jedna z osób robiąca zakupy w galerii.

Relacje świadków nie pozostawiają złudzeń. Sytuacja była dramatyczna. Ludzie w panice rzucali się do ucieczki.

– „Widziałem wybiegających spanikowanych ludzi. Wybiegali drzwiami od wiaduktu Tarnobrzeskiego. Jedna pani w staniku wybiegła. Sporo karetek i straży w okolicach Galerii Rzeszów” – dodaje kolejna osoba będąca w centrum wydarzeń.

Służby ewakuowały ludzi z obiektu. Wypadek miał miejsce na pierwszym piętrze budynku.

– „Zawalił się sufit w jednym z butików w Galerii Rzeszów. Dokładnie na I piętrze w salonie odzieżowym ‘Szachownica’” – relacjonuje kolejny świadek.

Policja potwierdza doniesienia klientów galerii. W jednym ze sklepów doszło do zerwania podwieszonego sufitu o wymiarach około 40 x 50 metrów. Początkowo mówiono o kilku rannych.

z24102245V,Zawalil-sie-sufit-w-jednym-ze-sklepow-w-Galerii-Rz

– „Wstępnie cztery osoby poszkodowane, nie ma ofiar śmiertelnych. Administrator obiektu podjął decyzję o ewakuacji galerii i hotelu” – informuje Anna Klee z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W momencie, w którym zerwał się sufit na terenie „Szachownicy” przebywało kilkadziesiąt osób. Straż pożarna poinformowała, że ilość rannych ciągle się powiększa. Obecnie wiadomo już o 7 osobach.

– „W tym czasie w sklepie przebywało około 50 osób. Siedem z nich zostało rannych, z czego sześć wymaga hospitalizacji. Wszystkie te osoby są przytomne, nie ma zagrożenia życia” – komentuje Marcin Betleja z Komendy Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Źródło: pikio.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz