Home ludzie Jacob ważył 325 kilogramów i był najcięższym nastolatkiem na świecie. Gdy zobaczysz, jak wygląda dzisiaj, odbierze Ci mowę.

Jacob ważył 325 kilogramów i był najcięższym nastolatkiem na świecie. Gdy zobaczysz, jak wygląda dzisiaj, odbierze Ci mowę.

W obecnych czasach łatwiej niż kiedykolwiek jest przybrać na wadzę. Połączenie szybkiego stylu życia, stresu i łatwego dostępu do śmieciowego jedzenia to przyczyna takiego stanu rzeczy.

Gdy Jacob Miller przyszedł na świat, był dużym dzieckiem. Nikt jednak nie przypuszczał, że pewnego dnia stanie się sławny przez swoje ogromne rozmiary.

gr1

Rodzice Jacoba kochają go niezależnie od wszystkiego. Początkowo nie widzieli problemu w wadze swojego syna. Gdy miał rok, chłopak ważył już ponad 22 kg, pomimo tego, że urodził się 5 tygodni przed terminem.

gr2

Mimo iż Jacob był o wiele większy niż jego rodzeństwo i dzieci z sąsiedztwa, jego rodzice nie martwili się. Wierzyli, że chłopiec zacznie tracić kilogramy wraz z wiekiem. Okazało się być zupełnie inaczej.

gr3

W wieku 15 lat Jacob był najcięższym nastolatkiem świata. Potrzebował pomocy.

Chłopak ważył 325 kilogramów, co nie jest odpowiednie przy tym wieku i jego wzroście (1,95 cm). Zaczął cierpieć na różne schorzenia.

gr4

Miał cukrzycę, problemy z sercem i chorą wątrobę, a to tylko część z dolegliwości. Co jednak było najgorsze, tradycyjne metody chudnięcia nie przynosiły rezultatów. Stało się jasne, że problem ma podłoże biologiczne. Zmartwieni rodzice zabrali go do Cincinnati Children’s Hosptial w poszukiwaniu odpowiedzi.

gr5

Lekarze nie mieli rozwiązania dla rodziny Millerów. Postanowili spróbować ekstremalnego rozwiązania. Bypassów żołądka.

Chirurg Tom Inge mówi, że ludzkie ciało nie jest stworzone do utrzymywania takiej wagi.

Lekarze chcieli przeprowadzić operację, jak najszybciej. Później zespół medyczny miał monitorować Jacoba i znaleźć sposób na to, aby schudł do bezpiecznego poziomu.

gr6

Operacja była ryzykowna, ale rodzice chłopaka wiedzieli, że nie ma innej opcji. Zgodzili się na zabieg.

Jacob chciał po prostu żyć jak jego rówieśnicy. Nie tylko poddał się operacji, ale też spełnił wszystkie wymagania o jakich poinformowali go lekarze. W ciągu zaledwie kilku tygodni schudł 35 kilogramów.

Pół roku po operacji Jacob schudł tyle, że musiał zacząć nosić ubrania mniejsze o 5 rozmiarów. Teraz, rok od zabiegu, jest dosłownie nie do poznania, ale nadal dąży do osiągnięcia zdrowego celu.

– „Jest ciężko, ale nie tak, jak było przed operacją. Wcześniej nie mogłem nic robić. Chodziłem przez 5 minut i musiałem siadać. Teraz mogę spacerować przez pół godziny i nie muszę odpoczywać” – mówi.

Jacob nie tylko wygląda lepiej, ale i czuje się lepiej. Nie ma już cukrzycy oraz problemów z bezdechami sennymi. Wie jednak, że jego podróż jeszcze się nie skończyła.

gr7

– „To zmiana stylu życia. Trzeba zmienić praktycznie wszystko, ale jest to zmiana na lepsze. Trzeba na to pracować” – mówi Jacob.

Twoja reakcja?

Super
Super
137
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
45
Smutny
Smutny
36
Zły
Zły
30

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz