Home Porady Dziadkowie, którzy zajmują się wnukami, żyją dłużej. Potwierdzają to najnowsze badania.

Dziadkowie, którzy zajmują się wnukami, żyją dłużej. Potwierdzają to najnowsze badania.

Każdy człowiek chciałby żyć długo i szczęśliwie. Wielu z nas robi wszystko, aby przedłużyć życie, jak najbardziej. Jemy zdrowo, nie palimy, ani nie pijemy, chodzimy na siłownię…

Okazuje się jednak, że jest też bardzo przyjemny sposób na przedłużenie sobie życia. Wszyscy dziadkowie słuchajcie, bo mamy dla Was dobre wieści.

bad1

Jeśli masz to szczęście, że mieszkasz blisko swoich wnuków i możesz się nimi opiekować, powinieneś się cieszyć.

bad2

Bycie dziadkiem to odpowiedzialność, którą z chęcią podejmuje większość z nas po odchowaniu swoich dzieci. Jednak czy wiedziałeś, że opiekowanie się najmłodszymi pomaga dłużej żyć?

Badania opublikowane w czasopiśmie Evolution and Human Behavior dały ciekawe wyniki.

Odkryto, że seniorzy, którzy w jakiś sposób opiekują się dziećmi, mają mniejsze szanse na śmierć w ciągu następnych 20 lat, w przeciwieństwie do tych, którzy tego nie robią. Mówiąc prościej: zajmowanie się dziećmi może wydłużyć Twoje życie.

Jak mówi dr Ronan Factora z kliniki w Cleveland:

– „Istnieje połączenie pomiędzy opiekowaniem się i zmniejszeniem stresu. Jeśli opiekowanie się wnukami lub innymi jest sposobem na zredukowanie stresu, powinniśmy jako dziadkowie to robić.”

bad3

Oczywiście, zajmowanie się dzieciakami przez dwie godziny każdej soboty nie sprawi magicznie, że dożyjesz setki.

Lekarze zalecają, aby pozostawać aktywnym fizycznie na tyle, na ile to możliwe oraz być zaangażowanym towarzysko i wykonywać różne obowiązki oraz zadania. Fizyczna i kognitywna stymulacja jest bardzo ważna w utrzymaniu zdrowego organizmu w późniejszych fazach życia, więc warto poświęcić nieco czasu swoim wnukom.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz