Home Porady Sprawdź te 5 prostych ćwiczeń na jędrne uda i pośladki. Potrzebujesz zaledwie 10 minut dziennie.

Sprawdź te 5 prostych ćwiczeń na jędrne uda i pośladki. Potrzebujesz zaledwie 10 minut dziennie.

Aby mieć piękne uda i pośladki wystarczy, że wybierzesz sobie 5 dni w tygodniu i wykonasz 3 zestawy po 10 powtórzeń. Później zwiększysz tę ilość do 15. To takie proste.

#1. Połóż się na plecach, zegnij kolana, a stopy trzymaj płasko na podłodze

Teraz podnieś biodra do góry, a następnie unieś jedną nogę z ziemi. Pamiętaj, aby nie poruszać biodrami w dół. Utrzymuj je i tors w jednej linii przez cały czas.

ud1

#2. Połóż się na plecach, zegnij kolana, a stopy trzymaj płasko na podłodze na szerokości bioder

Jedną nogę odepchnij od ziemi i wyprostuj. Piętę w drugiej nodze przyciśnij do podłogi, kierując biodra w górę. Kończąc ruch ściśnij pośladki. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz.

ud2

#3. Połóż się plecami płasko na podłodze, a nogi ułóż na piłce

Odsuń ją stopami, aż nogi będą całkowicie wyciągnięte, a kostki znajdą się na górze piłki. Jest to pozycja wyjściowa. Utrzymując ramiona na podłodze, naciśnij stopami i podnieś biodra z podłogi. Zegnij kolana, aby przyciągnąć piłkę do siebie. Przytrzymaj chwilę i wróć do pozycji wyjściowej.

ud3

#4. Weź parę hantli i przytrzymaj je na wyciągnięcie ręki przed udami

Stopy ustawione powinny być na szerokości bioder, a kolana lekko zgięte. Teraz nie poruszając kolanami, zginaj biodra, aż tułów będzie ustawiony równolegle do podłogi. Przytrzymaj chwilę i popchnij biodra w przód, ściskając pośladki, aby wrócić do pozycji wyjściowej.

ud4

#5. Połóż się na boku, nogi ułożone na sobie, a kolana zgięte pod kątem 45 stopni

Użyj górnej ręki, by utrzymać swoje ramię. Teraz wciągnij brzuch, aby pomóc ustabilizować kręgosłup i miednicę. Podnieś górne kolano tak wysoko, jak tylko potrafisz, ale nie ruszaj dolnej nogi z podłogi. Zatrzymaj i wróć do pozycji wyjściowej.

ud5

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz