Home Poruszające Samolot opóźniał się już 45 minut. Ta kobieta zrobiła zdjęcie, aby pokazać co tak naprawdę się stało.

Samolot opóźniał się już 45 minut. Ta kobieta zrobiła zdjęcie, aby pokazać co tak naprawdę się stało.

Czy wiedziałeś, że w każdym momencie na niebie jest około 14,000 samolotów?

Mimo iż co roku liczba ta zwiększa się, budowa nowych pasów startowych nie jest czymś oczywistym. Jakie są tego konsekwencje? Opóźnienia.

Czasami można wszystko zrzucić na złą pogodę, ale często chodzi o coś zupełnie innego, np. pasażera, który powoduje zwłokę.

Dzięki rozwojowi technologii możemy śledzić wydarzenia z całego świata, nawet z zamkniętej kabiny samolotu.

Gdy Kristen Wiley udokumentowała to, co działo się na pokładzie samolotu, którym miała lecieć, zdjęcie szybko obiegło cały świat.

Kobieta siedziała na pokładzie samolotu, który miał lecieć z Seattle do Tacomy. Lot jednak był opóźniony. Kristen postanowiła wrzucić zdjęcie tego, co działo się na pokładzie do sieci.

Powód przez który ten samolot nie wzbił się jeszcze w powietrze był nader interesujący.

– „Siedzimy właśnie na pokładzie samolotu. Mamy 45 minut opóźnienia. Dlaczego? Bo jest tu starsza pani cierpiąca na demencję, która zaczęła się denerwować i jest zdezorientowana” – napisała Kristen.

Kobieta zrozumiała, że ta sytuacja musiała być przerażająca dla staruszki, szczególnie w momencie, gdy pracownik ochrony w żółtej kamizelce wszedł na pokład i podszedł do jej siedzenia. Tylko pasażerowie siedzący obok wiedzieli, co się dzieje, a każdy patrzył, jak ochroniarz podchodzi i zaczyna rozmawiać ze starszą kobietą.

Ta była zdezorientowana i szukała ukojenia w swoim psie. Na pewno nie było jej łatwo przyjąć do wiadomości, że nagle znalazła się w zatłoczonym samolocie, gdzie ludzie upakowani są niczym sardynki w puszcze.

Oczywiście wielu pasażerów było zdenerwowanych wywołanym opóźnieniem.

Oto, co napisała Kristen dalej w swoim poście:

– „Niesamowici pracownicy Alaska Airlines byli bardzo cierpliwi i empatyczni, w sytuacji, która była mocno przerażająca dla tej pani. Wytłumaczyli wszystko po kolei, pogłaskali jej psa i współpracowali z jej mężem/opiekunem, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. W skrócie – cała załoga wykazała się niezwykłą dobrocią.”

Na szczęście załoga zrozumiała, że najlepszym rozwiązaniem tego problemu nie będzie po prostu wyrzucić kobietę z samolotu, co mogłoby spowodować jeszcze większe kłopoty i chaos.

Gdy Kristen zobaczyła, co załoga robi, aby złagodzić sytuację, wiedziała, że nie może denerwować się na opóźnienie.

Co więcej, nawet się cieszyła. Nie codziennie jesteśmy świadkami takiej sytuacji i ludzkiej dobroci.

Załoga porozumiewała się cicho przez głośniki, opisując co dokładnie się dzieje. Wytłumaczyli też dlaczego kobieta i jej towarzysz zostali odeskortowani z samolotu.

Staruszka potrzebowała tylko nieco więcej spokoju i ciszy wraz ze swoim mężem i psem, aby nie czuć się zdenerwowaną taką podróżą.

– „Pracownicy Alaska Airlines spokojnie asystowali kobiecie, jej mężowi/opiekunowi i słodkiemu psiakowi przy wychodzeniu z samolotu. Zapewnili hotel i transport następnego dnia. Po raz kolejny – niezwykłe współczucie okazane tej parze i ciche wyjaśnienie sytuacji reszcie pasażerów.”

W czasach, gdy pracownicy linii lotniczych często dostają po głowie, ta historia jest naprawdę odświeżająca. Opieka, współczucie i pomoc to coś, czego każdy z nas może dawać od siebie więcej.

– „Chciałabym, aby ktoś zaopiekował się w ten sposób moją matką, siostrą, ciocią, córką, siostrzenicą czy przyjaciółką” – pisze Kristen.

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz